Küçükçekmece Kaymakamı Bedirhanoğlu, Meclis Başkanı Şentop'u takmadı

Kurban Bayramı'na artık sayılı günler kaldı. Kurban Bayramı, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak. İstanbul'a kurbanlık hayvan girişi 24 Haziran Cuma günü başlayacak. İstanbul Küçükçekmece'de ise Anadolu'da hayvancılık yapan, kurbanlık satışı için günler öncesinden gelen yüzlerce vatandaş mağdur edildi. Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu'nun, Meclis Başkanı Mustafa Şentop'un referansı ile kurbanlık satış yerine önce izin verdiği sonradan ise bu izni iptal ettiği iddia edildi. Geçen sene aynı yerde kurbanlık satışı yapılmıştı.

Küçükçekmece Kaymakamı Bedirhanoğlu, Meclis Başkanı Şentop'u takmadı

Yem, elektrik, mazot ve nakliye giderleri ile boğuşan, hayvancılık yapan vatandaşlar tüm bunlara rağmen hayvanlarını yetiştirip İstanbul'un yolunu tuttu. Hayvan sahipleri günler öncesinden Küçükçekmece'ye geldiler. Geçen sene kurbanlık satışı yaptıkları alana tekrar ağıllar yapmak için Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop aracılığı ile temasa geçtiler. Şentop da Kaymakam Bedirhanoğlu'na vatandaşların talebini iletti.

Kaymakam Bedirhanoğlu hayvancılık yapan vatandaşlarla tüm görüşmesinde geçen sene kurban satışı yapılan alanın bu sene de kullanacağını belirtti. 

Kaymakam Bedirhanoğlu, apılan tüm görüşmelerde kurban satış yeri olarak planlanan yere geçen sene müsade ettiğini bu yılda oraya izin vereceğini söyledi. Bedirhanoğlu, pazarın kurulmasını kurban satıcılarına yerlerin tahsis edilmeye başlanabileceğini söyledi.

banner112
3 yıldır bu hizmetin verilmesi sebebi ile bir hizmet anlayışı oluştuğundan yerler talep eden kurbancılara verilmek üzere hazırlandı ve yerler verildi. Yaklaşık 10 gündür tüm hayvancılar hazırlıklarını yaptı. Çadırlar kuruldu, hayvancılar açık havada, araçlarında sabahladı. Buna rağmen gelinen noktada Bedirhanoğlu pazarın açılamayacağını söyledi.

Hayvancılık yapan yüzlerce vatandaş mağdur oldu. Hayvancılar hem zamlara hem de Bedirhanoğlu'na isyan etti. Türkiye'nin dört bir yanından gelen hayvancılar şu açıklamayı yaptı:


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER