Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan skandal video... Tepki yağdı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Türkiye'yi dünyaya tanıtmak için kurduğu 'GoTurkiye' adlı hesaptan skandal bir video paylaşıldı. Videoda, turistlerin göreceği Türklerin "Ben aşılandım" maskesi takacağı ifade edildi. Video sosyal medyada gelen tepkiler üzere, yayından kaldırıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan skandal video... Tepki yağdı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Tüm turizm çalışanları, otellerde restoranlarda çalışanlar, şoförler, havaalanlarında çalışanlar, tur rehberleri de dahil turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız" demiş tepki toplamıştı.

İLK TEPKİ CHP'DEN 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Turistin göreceği herkesi aşılayacağız” diyerek milletle alay etmeniz yetmedi; şimdi “aşılandım” maskeleriyle milleti etiketlemeye mi sıra geldi. Bu nasıl bir rezilliktir?" dedi. 

'KENDİ MİLLETİNİ AŞAĞILAYAN BİR BAKANLIĞIMIZ DA OLDU SONUNDA'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda! Turizm sektörünün bu gelirlere ihtiyacı var. Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu. @RTErdogan @MehmetNuriErsoy !" sözlerini kullandı.

İşte o paylaşım:

AKŞENER: YAZIKLAR OLSUN

Meral Akşener ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Pandemide sadece çile ve zorluk çektirdiğiniz bu aziz millete, şimdi de utanmadan bunu yaptınız. Yazıklar olsun." ifadelerini kullandı.

BİR TEPKİ DE ALİ BABACAN'DAN

"Vatandaşını aşağılayarak, kandırarak ülke yönetilmez" dilen Ali Babacan'ın Kültür ve Turizm Bakanlığı'na tepki gösterdiği mesajı şöyle:

"Kendi vatandaşını bu kadar değersiz gören bir iktidarı hak etmiyoruz.

Bu milleti aşısız bıraktılar. Turizm sektörü de dahil tüm ülkeyi batırdılar.

Algı yönetimi için yine tweet sildiler ama video her yerde dolaşımda.

Vatandaşını aşağılayarak, kandırarak ülke yönetilmez."

İŞTE O VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2021, 00:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
şeyh
şeyh - 3 ay Önce

aşağılık kompleksi olan görmemiş rezillik bu ya sen nesin ya popona da bir şey yazdır istersen turistler onu da görsünler