Kumpas şehidi Yarbay Ali Tatar'ın mezarına çirkin saldırı

Kumpas şehidi Yarbay Ali Tatar'ın mezarına çirkin saldırıyı ağabeyi Ahmet Tatar sosyal medya hesabından duyurdu. Bayrak direğini kıran ve bayrağı indiren saldırganların kim oldukları öğrenilemedi.

Kumpas şehidi Yarbay Ali Tatar'ın mezarına çirkin saldırı

Ergenekon ve Balyoz kumpası döneminde asılsız delillerle yargılanması üzerine intihar eden şehit Yarbay Ali Tatar’ın mezarındaki Türk bayrağına kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendi. 

Bayrak direğini kıran ve bayrağı indiren saldırganların kim oldukları öğrenilemedi. Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar ise bu durumu sosyal medyadan duyurdu. 

Tatar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ve Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç'a ilgileri ve yardımları için teşekkür etti.

Ahmet Tatar kırılan direğin fotoğraflarını paylaşarak şunları aktardı:

“Bugün bu topraklara ait olmadığını düşündüğüm biri yada birilerinin #YarbayAliTatar ın kabri başındaki bayrak direğini kırarak götürmüş olduğunu gördüm. Böyle birşeyi kim niye yapar anlam veremiyorum. Çok üzüldüm.

Durumu haber verdiğim ABB Zabıta Daire Başkanı güzel dost @kocmustafa87 anında müdahale ederek bayrağımızın tekrar dalgalanmasını sağladı. Başta @yavasmansur’a, Mustafa kardeşime ve ABB’nin bütün emekçilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Ellerine sağlık.”

İşte o fotoğraflar:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER