KYK yurdundaki yetersiz olanaklar öğrencileri ayağa kaldırdı

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman KYK Yurdu'nda öğrenciler, yurt yönetimine yönelik bir protesto gerçekleştirdi. İmkanların yetersiz olduğunu belirten öğrenciler, yurt yerleşkesi içerisinde bir araya gelerek yönetime taleplerini gerçekleştirme çağrısında bulundu.

KYK yurdundaki yetersiz olanaklar öğrencileri ayağa kaldırdı

ONUR ERDOĞAN / KRT WEB

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde bulunan Kanuni Sultan Süleyman KYK yurdunda kalan öğrenciler, yurt olananaklarının yetersizliği nedeniyle yurt yönetimini protesto etmek amacıyla bir araya geldi. 

Yoğun katılım sağlanan protesto gösterisinde öğrenciler, kendilerine yeterli imkanlar sağlamayan yurt yönetimine tepki gösterdi.

Öğrenciler; yurt yemekhanesinde sağlıklı ve kaliteli yemeklerin sunulmadığını, 16 GB kotalı ve düşük hızlı yurt internetinin kendilerini mağdur ettiğini ve yurt civarında gaspa ve yaralanmaya maruz kaldıklarını belirterek, yurt yönetiminden sorunlarına bir an önce çözüm bulmasını talep etti.

İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "İBB olarak öğrencilerin yaşadığı sorunlara çözüm üretmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Yakından ilgileneceğiz" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 00:58
YORUM EKLE