Lanet okudu... Atatürk'e hakaret eden imama, imam hatiplilerden tepki

Genç İmam Hatipliler Derneği, Ayasofya'da AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı programda Atatürk'e hakaret eden İmam Mustafa Demirkan’ın sözlerine tepki gösterdi.

Lanet okudu... Atatürk'e hakaret eden imama, imam hatiplilerden tepki

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Ayasofya Camisi’nde, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir programda İmam Mustafa Demirkan’ın, Mustafa Kemal Atatürk hakkında söylediği hakaret içerikli sözlere tepki gösterdi.

Yazılı bir açıklama yapan Akkaya,“İslamiyet’in en büyük kaidelerinden bir tanesi, insanların görüşlerine ve görünüşlerine saygı duyulması gerektiği yönündeki kuralıdır. İslam nefret ettirmeyi değil sevmeyi, sevdirmeyi, zorlaştırmayı değil kolaylaştırmayı emreder.

İslamiyet güzelliklerle, hoşgörüsüyle tanınmalıdır. İmamlarımız ve imam hatiplerimiz insanlarımızı camilerimizden, imam hatip okullarımızdan soğutmak, nefret ettirmek anlayışı ile değil ‘bir kişiyi daha nasıl kazanabiliriz’ düşüncesi ile hareket etmelidir. Müslümanlar, saygı ve hoşgörü değerlerini yaşamak, yaşatmak ve yaşatmaya çalışmak ile yükümlüdür'' ifadelerini kullandı. 

''MUSTAFA KEMAL BU ÜLKENİN KURUCUSUDUR''

''Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucusu ve bir değeri olduğu gibi herkesin de saygı duyması gereken bir şahsiyettir'' denilen açıklamada, ''Biz, kendisine taş atılırken bile beddua değil dua ile karşılık veren bir Peygamberin ümmetiyken Müslümanlar olarak söylediklerimize dikkat etmeli ve dikkat etmeyi tavsiye etmeliyiz'' ifadelerine yer verildi. 

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın torunu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un oğlunun katıldığı aldığı Ayasofya’daki törende imam, “Onlardan daha zalim, daha kafir kim olabilir. Ya Rabbi, o zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” diyerek Ayasofya’yı müzeye çevirenlere lanet okudu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın Ayasofya’daki ilk hutbesinde benzer sözleri büyük tepki çekmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURAN BOP'ÇUYA BAK !!!
KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURAN BOP'ÇUYA BAK !!! - 2 ay Önce

.

SİKERİM TEPKİNİZİ KINAMANIZI ! SIKACAKSANIZ SIKIN KAFASINA HAİN İBNENİN !
SİKERİM TEPKİNİZİ KINAMANIZI ! SIKACAKSANIZ SIKIN KAFASINA HAİN İBNENİN ! - 2 ay Önce

.

ŞEYTAN RECEP'İN TİYATROSU AQQQQ....
ŞEYTAN RECEP'İN TİYATROSU AQQQQ.... - 2 ay Önce

.

BOP'ÇU RECEP'İN DE BUNA KATLANAN MİLLETİNDE AQQQQ....
BOP'ÇU RECEP'İN DE BUNA KATLANAN MİLLETİNDE AQQQQ.... - 2 ay Önce

.