Lebaleb kongrelere sessiz kalan YSK, Ankara Barosu Genel Kurulunu iptal etti

Yüksek Seçim Kurulu koronavirüs nedeniyle Ankara Barosu Başkanlığı'nın genel kurulu ve organ seçimlerinin yapılamayacağına karar verdi.

Lebaleb kongrelere sessiz kalan YSK, Ankara Barosu Genel Kurulunu iptal etti

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Ankara il Hıfzıssıhha Kurulu kararı uyarınca, Ankara Barosu Başkanlığı'nın genel kurulu ve organ seçimlerinin yapılamayacağına karar verdi. YSK Başkanı Muharrem Akkaya imzalı kararda, hıfzıssıhha kurulunun tüm etkinlikleri 15 Haziran'a kadar ertelemesi gerekçe gösterildi. 

Kararda şu ifadelere yer verildi:

"Ankara İl Hıfzısıhha Kurulu'nun 1 Haziran 2021 tarihli 2021/3 sayılı kararı ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının genel kurulları dahil yapacakları her türlü etkinliklerin 15 Haziran 2021 tarihine kadar ertelenmesine karar verildiğinden 12-13 Haziran 2021 tarihinde Ankara Baro Başkanlığı Genel Kurulu'nun yapılamayacağı gibi 20 Haziran 2021 tarihinde de sokağa çıkma kısıtlaması olduğundan bu tarihte organ seçimlerinin yapılamayacağına karar verilmiştir" 

AKP'NİN LEBALEB KONGRELERİ GÜNDEME OTURMUŞTU

Koronavirüsün en yoğun olduğu dönemde il il kongre düzenleyen AKP, tıklım tıklım kongreleri ile gündem olmuştu. Pandemiye rağmen insanın otobüslerle akın ettiği kongrelerde maske ve sosyal mesafe kuralları hiçe sayılmış, hiçbir yaptırım uygulanmamıştı.

Hatta Erdoğan, bu kongrelerin 'lebaleb' olmasından dolayı övünmüş, “Suskunluğunuz lebaleb’dolu AKP il kongrelerine onay verdiğiniz ve tüm bilimsel inandırıcılığınızın ortadan kalktığı anlamına gelmektedir” sözlerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 19:35
YORUM EKLE