'Lozan'ın gizli maddeleri' CİMER'e soruldu

Bir vatandaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) Lozan Barış Antlaşması'nda gizli madde olup olmadığını sordu. CİMER'den gelen yanıtta, 'Lozan Barış Antlaşması'nda gizli maddeler bulunmamakta olup, maden çıkartmamıza engel teşkil eden herhangi bir madde yer almamaktadır' ifadeleri yer aldı.

'Lozan'ın gizli maddeleri' CİMER'e soruldu

Hukuk fakültesi öğrencilerinin yaşamına ilişkin mizahi paylaşımlarıyla bilinen Absürt Hukuk sayfası, CİMER'e sorulan bir soruya gelen cevabın ekran görüntüsünü yayımladı.

Bahtiyar Süha Keskin isimli bir vatandaşın Lozan Barış Andlaşması'nda Türkiye'nin maden çıkarmasına engel olan bir madde olup olmadığına ilişkin sorusuna CİMER Hukuk Müşavirliğinden şu yanıt verildi:

banner112
Sayın Bahtiyar Süha, 

... sayılı başvurunuz incelenmiştir. Lozan Barış Andlaşmasında gizli maddeler bulunmamakta olup, maden çıkartmamıza engel teşkil eden herhangi bir madde yer almamaktadır. Lozan Barış Anlaşması metnine Bakanlığımızın internet sitesinde bulunan Kaynaklar / Kurucu Andlaşmalar linkinden ulaşılabildiği hususunda bilgilerinizi saygılamla rica ederim.

Kadir Yankı Kocaefe

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER