Mansur Yavaş'tan, Melih Gökçek'e bomba sözler... İlk kez bu kadar sert konuştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP tarafından tasfiye edilen ABB'nin eski Başkanı Melih Gökçek ile ilgili çok sert açıklamalarda bulundu.

Mansur Yavaş'tan, Melih Gökçek'e bomba sözler... İlk kez bu kadar sert konuştu

KRT TV ekranlarında yayımlanan Şimdiki Zaman'a konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP tarafından tasfiye edilen ABB'nin eski Başkanı Melih Gökçek ile ilgili çok sert açıklamalarda bulundu.

Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek ile ilgili  yaptığı açıklamada "Psikolojisi ya da ruh sağlığı bozuk, sürekli tweet atıyor ve ben muhatap almıyorum. Neden görevden alındığı da belli değil zaten Baktı ki belediyede işler yolunda, sürekli tweet atıyor 'çapsız şöyle, çapsız böyle' diyor. Şahsımı hedef aldığı için gidip şikayet ediyorum, savcı ise siyasetçi AİHM kararları gereğince buna katlanmalıdır diyerek takipsizlik veriyor. Herhangi bir şahıs AKP'li belediye başkanına 'çapsız' dediği için aynı savcı hemen dava açıyor. Ben hukukçuyum, hukukla oynamasınlar ben ayrıcalık istemiyorum." dedi.

İşte o sözler:

Melih Gökçek'in 'çapsız' sözüne Uğur Dündar'ın "Hiç Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu için pişman oldunuz mu?" sorusu üzerinden  yanıt veren Mansur Yavaş "Bu kirli siyaseti ortadan kaldırmak için oradayım. Çapsızlığım orada; onlar gibi beceremiyorum çocuğuma televizyon hediye edemiyorum, spor kulübü hediye edemiyorum. Benim dönemimde zengin olanlar yok. Yolsuzluk yapmakta ve iftira atmakta çapsızım, çapsızlık buysa." açıklamasını yaptı.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meryem Görer
Meryem Görer - 3 ay Önce

Dünya insan görsün ülkesini Ankara yı muhalefe rağmen taviz vermeyen başkan yok gurur duyuyoruz seninle