Mehmet Ağar'dan Sedat Peker'e yanıt: MHP'li ismi işaret etti!

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, hakkında organize suç örgütü kurmak suçundan yakalama kararı olan Sedat Peker'e Azeri basını üzerinden cevap verdi. Peker'in cezaevine helikopter pisti yaptırdı sözlerine değinen Ağar “Ben yaptırmadım, onu yaptıran o dönemki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır" dedi. Ağar'ın işaret ettiği MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık konuştu. Alıcık 'Devletimiz istedi biz de yaptık' dedi.

Mehmet Ağar'dan Sedat Peker'e yanıt: MHP'li ismi işaret etti!

Hakkında organize suç örgütü kurmaktan yakalama kararı olan ve şimdilerde Birleşik Arap Emirlikleri'nde olduğu belirtilen Sedat Peker, yayınladığı videolarla uzun süre Türkiye'nin gündemini meşgul etmişti. Peker'in videolarında uyuşturucu ticareti, şantaj, tehdit, adam kayırma, gasp dahil pek çok konuyu gündeme getirmişti. Siyasiler dahil bu iddialar üzerinden pek çok kişiye suçlama yöneltmişti.

İddiaların hedefinde olanlardan biri de eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar da vardı. Peker, Ağar hakkında Bodrum Yalıkavak Marina'ya el koymak dahil pek çok suçlamada bulunmuştu. Peker, Ağar'ın Aydın Yenipazar Cezaevi'ne helikopter pisti de yaptırdığını söylemişti.

'KONUŞTUKLARININ HEPSİ YALANDIR AŞAĞI YUKARI'

Peker'in iddialarına Ağar Azeri basını üzerinden cevap verdi. Ağar, cezaevinde helikopter pisti yaptırdığı iddiasını yalanlayarak, "Onu yaptıran o dönem ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır" dedi. Azeri gazeteci Eynulla Fatullayev’e konuşan Ağar “İyi kötü bir ekmek tuz yemişiz biz böyle bir kahpelik yapmayız. Kimsenin arkasından da konuşmayız. Konuştuklarının hepsi yalandır aşağı yukarı" dedi.

banner112
'BİZİM MESELELERİMİZ CİDDİ, DEVLETİN MESELELERİDİR'

Ağar, şunları söyledi:

"Bir tanesine cevap vereyim. Diğerlerini ciddiye bile almıyorum. Ben cezaevinde yatarken cezaevine helikopter pisti yaptırdığımı söyledi. Onu yaptıran o dönem ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır. Hangi bir yalanını söyleyeyim çok. Onun için bana yakışmaz. Çünkü onun düştüğü seviyeye düşmek bizim işimiz değil. Kendi kendine konuşuyor. Bizim meselelerimiz ciddi meselelerdir. Devletin meseleleridir. Milletin meseleleridir. Boş boş şeyler konuşuyor."

MHP'Lİ BAŞKANDAN AÇIKLAMA

Ağar’ın kendine yönelik sarf ettiği sözler hakkında AJANS AYDIN gazetesine açıklamalarda bulunan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “Bir yerde anlatıyor herhalde. Birileri de yazmış. Tabi ben hiçbir zaman kendisiyle görüşmedim. Dönemin cezaevi komutanı mı cezaevi müdürümü yoksa başsavcı mı aradı hatırlamıyorum. Ben de bunun üzerine bir firmaya oraya yaptırdım. Devletimiz istedi sonuçta. O günün şartında en güçlü belediye biziz. Bize yapın dediler yaptık” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER