Mehmet Boynukalın'dan iftar vakti iğrenç sözler...

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kalıp Ayasofya baş imamlığı görevinden ayrılan Mehmet Boynukalın, bu kez "Merak etmeyin ey güruh, haram ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım" paylaşımlarıyla tepki çekti.

Mehmet Boynukalın'dan iftar vakti iğrenç sözler...

Sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle tartışmalara neden olan ve geçtiğimiz ay Ayasofya baş imamlığından istifa eden Mehmet Boynukalın, bu kez alkol yasağı açıklamalarıyla gündeme geldi.

“HELAL HARAM NEDİR BİLMEYEN ADİ GÜRUH”

“Bu ülkede yaşayan herkes -ben dahil- az çok vergi veriyor, hepimizin bu vergilerde hakkı var ve bunun büyük bir kısmı da içki ve kumar dışındaki helal kaynaklardan geliyor. Biz de yaptığımız işin, üniversite hocalığının karşılığını helal olan kısımdan alıyoruz; elhamdülillah” mesajını paylaşan Boynukalın, kendisine gelen yorumlara “Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor” diye yanıt verdi.

“ALAYINIZIN CEHENNEME KADAR YOLU VAR”

Boynukalın, paylaşımının devamında, “Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var” sözlerini sarf etti.

“DEVLETİN KASASINA BU PARANIN NEREDEN GELDİĞİ SİZİ İLGİLENDİRMEZ”

Boynukalın, paylaşımlarına şöyle devam etti:

* Bu güruh helal haram nedir bilmiyor; paranın itibari bir şey olduğunu da anlamıyor. Önemli olan yaptığınız işin helal olmasıdır. Devletin kasasına bu paranın nereden geldiği sizi ilgilendirmez. Evet düzeltilmesi gerekir; ama o ayrı bir konudur.

“VERGİLERİNİZDEN BANA DÜŞEN HİSSEDEN HEPİNİZE KALİTELİ PAMUK ALDIM”

* Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI İDDİASINA YANIT VERDİ

Boynukalın, “Diyanet İşleri Başkanı olacağı” yönündeki iddialara da, “Ben sadece beni bağlayan görüşlerimi kamuoyuyla paylaşıyorum. Dinimi, vatanımı seviyor ve hepimizin iyiliğinin samimi bir dindarlıkla gerçekleşeceğine inanıyorum. Bu kadar” diye yanıt verdi.

Boynukalın’ın geçmiş dönemde yaptığı paylaşımlar AKP’liler tarafından da eleştirisi konusu olmuş, Ayasofya baş imamlığı görevinden istifa etmişti.

HESABI KAPATTI 

Mehmet Boynukalın gelen tepkiler sonrası sosyal medya hesabı Twitter'ı gizli hesaba aldıktan sonra tamamen kapattı. Boynukalın'ın hesabına ve paylaşımalrına ulaşılamıyor. 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 21:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mazlum
Mazlum - 1 hafta Önce

Bunun gibi sahsiyetler yuzunden insanlar dinden sogutuldu.genclerin cogu araist oldu.basardiniz tebrikler

Hud Altas
Hud Altas - 6 gün Önce

İyi etmişsiniz, bizlere pamuk zamanı gelince sanada rakı şişesi tıkarız...

Adem karagöz
Adem karagöz - 7 gün Önce

Şimdi din adamı olarak bu yakıştımı şimdi, gerekçi hani dinimizde Allah ile kul arasında hiç bir ruhban yoktu, şimdi ne oldu o aralara şıhlar,şehler, imamlar,müezinler, vaizler, müftüler bir sürü makamlar mevkiler saymakla bitmez, bu ağızlardan kendi görüşlerini katarak geçmişten gelen kalıplarla verilen yetkisiz fetvalar ile çorbaya döndürdünüz dinimizi, gerçekten dinimize sözüm ona din adamları, bir başka dine mensup kişiler kadar dinimize zarar vermezdi. Bravo tebrikler....

mustafa ata
mustafa ata - 1 hafta Önce

Allaha sükür böyle tiplerin dininden degilim, herkezede tavsiye ederim, su adamin gittigi yoldan gidenin akli yok. tipe bak yaaaa hahahahahahaha

Mahmut
Mahmut - 7 gün Önce

Bu zihniyete oy verenlere bu söylenenler az bile

Levent
Levent - 7 gün Önce

Pamuk ile ilgili güzel bir anısı var heralde.

Veysel
Veysel - 7 gün Önce

Sen Kimsin Lan Pislik Herif...! Sen Kimsinde; Böyle Konuşuyorsun...!

Efsane ispirli
Efsane ispirli - 7 gün Önce

La ne mal adamlar ya


SIRADAKİ HABER