Mehmet Metiner, 'Yandaş nasıl olmalı?' sorusuna yanıt verdi 

AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner, katıldığı bir TV programında 'Yandaş nasıl olmalı?' sorusuna yanıt verdi. Metiner'in kendisini 'yandaş' olarak tanımlaması dikkatlerden kaçmadı. 

TELE1’de yayınlanan Gündeme Not programının bugünkü konuğu eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner oldu. 

“BEN DE APTAL OĞLU APTAL DERDİM”

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Barış Pınarı Harekatı’nın başladığı gün AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektup hakkında konuşan Metiner, Aysever’in “Ben size böyle bir mektup göndersem ne dersiniz?” sorusuna “Ben de aptal oğlu aptal derim.” yanıtını verdi. Metiner ve Aysever arasında geçen diyalog şu şekilde:

“BAĞDAT CADDESİ’NDE BAŞÖRTÜLÜ BİRİNE SALDIRI OLDU”

Karar yazarı Elif Çakır’ın Gezi direnişi sırasında ortaya attığı Kabataş yalanı hakkında da konuşan Mehmet Metiner, “Ben bu olayın mağduru olan kızımızın asla yalan söyleyebileceği kanaatinde değilim. Onun beyanı benim için yeterlidir. Ben kızımızla görüşmedim. Osman Develioğlu ile görüştüm. Yalan söyleyebilecek bir insan değildir. O dönem başörtülü insanlarımıza birtakım çapulcular tarafından nasıl saldırılarda bulunulduğunu biliyorum” dedi. Metiner ayrıca, “Gezi’de Bağdat Caddesi’nde başörtülü birine saldırı oldu” iddiasında bulundu.

“DEMOKRASİYİ ŞİRK OLARAK GÖREN BİR ANLAYIŞ…”

Programda “Yemyeşil Şeriat, Bembeyaz Demokrasi” isimli kitabı hakkında konuşan Metiner, “Bizim o dönemki İslamcılık anlayışımız demokrasiyi küfür, şirk olarak gören bir anlayıştı. Bir tür Talibanizm… Sonradan demokrasinin aslında siyasal bir aparat olduğunu anladık. Demokrasiyi böyle uyguladıkları için demokrasiyi şirk olarak algıladılar bizim kuşak” açıklamasında bulundu.

“ATATÜRK DÖNEMİNDE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ Mİ VARDI?”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla Türkiye’nin çekildiği İstanbul Sözleşmesi için Metiner, “Atatürk döneminde İstanbul Sözleşmesi mi vardı? İstanbul Sözleşmesinin karşısındayım ama tamamen değil. Olumladığım, katıldığım pek çok iyi yanları da var ama ben kaldırılması taraftarıyım.” ifadelerini kullandı.

“SÜRTÜK” AÇIKLAMASI: BUNU YAPANLARA HER ŞEY SÖYLENİR

Erdoğan’ın Gezi eylemcileri için kullandığı “sürtük” sözleri için “Bunu yapanlara her şey söylenir” diyen Metiner, camide içki içildiği iddialarını tekrarlayarak şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı dediğinde inanmıyorsun. Müezzinin söylediğini bize karşı kullanmak neyin nesi? Müezzin orada mıydı?”

YANDAŞ BENİM GİBİ OLMALI”

Enver Aysever’in “Tam olarak yandaş  nasıl olmalı?” sorusuna Metiner, “Benim gibi olmalıdır” yanıtını verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER