Merkel, 'Suriyeliler' konusunda Türkiye'yi övdü

Almanya Başbakanı Angela Merkel, düzenlediği basın toplantısında Türkiye ile ilgili kritik değerlendirmelerde bulundu.

Merkel, 'Suriyeliler' konusunda Türkiye'yi övdü

Almanya Başbakanı Merkel düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Merkel açıklamalarında Türkiye değerlendirmesine de yer verdi.

Almanya Başbakanı, Avrupa Birliği ile yapılan  anlaşmanın parçası olarak çok sayıda Suriyeli göçmenlere ev sahipliği yaptığı için Türkiye'ye övgüde bulundu. Ankara ile yakın ilişkiler kurmak istediğini ifade eden Merkel, "Türkiye'nin AB üyeliğini beklemediğini" söyledi.

Merkel basın toplantısında, "Türkiye Suriyeli sığınmacılarla ilgilenmek konusunda sıradışı bir iş yapıyor. Bu anlaşmanın devam etmesini istiyorum, insanlar için en iyisi bu" ifadelerini kullandı.

Türkiye ile Yunanistan arasında Kıbrıs konusunda son zamanlarda yaşanan anlaşmazlığın ilişkileri daha da zorlaştırdığını ve farklılıkları çözmek için sabır gerektiğini ifade etti. 

Görüşmelerle ilgili bilgi veren Merkel, "Bir aksilik oldu ama cesaretimiz kırılmamalı" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 hafta Önce

al bir çok bilmiş daha anlaşmanın devam etmesini istiyormuş,insanlar için en iyisi buymuş.kendimiz için en iyisi bu diyemiyor.milleti yerinden yurdundan etmenin,çoluk çocuk ege denizinde boğulmalarına vesile olmanın suçluluğu ile utancından sokağa çıkamaması gerekirken benim içinde suriyeliler ile beraber yaşamamın iyi olduğunu söylüyor.suriyeliler tez zamanda geldikleri köylere geri yollanmalı ki bunların türkiyenin güvenliğini yok edecek planları ellerinde patlasın.