Meteoroloji açıkladı: Bayramda hava nasıl olacak?

Meteoroloji bayramda hava durumu raporunu paylaştı. Meteoroloji verilerine göre bayramda havanın yağışlı olması bekleniyor.

Meteoroloji açıkladı: Bayramda hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu tahmin ve değerlendirmelere göre hafta sonu tatili ve bayram tatilinde ülkenin büyük bir bölümünde yağış bekleniyor. 

banner112
Meteoroloji'nin verilerine göre hava durumu raporu şöyle:" Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İç Ege'nin doğusu, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve (Malatya hariç) Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara kıyıları ile Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor. 

Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Marmara'nın güneyi, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'nun güney kesimlerinde toz taşınımı beklenmekte."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER