Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova çevreleri, Kırklareli kıyıları ile Çanakkale’nin iç, Bursa ve Balıkesir’in kuzey kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz (Bolu hariç), Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova çevreleri, Kırklareli kıyıları ile Çanakkale’nin iç, Bursa ve Balıkesir’in kuzey kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yükseklerinde (2000 metre ve üzeri) karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Sinop, Trabzon, Rize, Artvin çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı, Samsun’un batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre yağışların Sinop, Trabzon, Rize, Artvin çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı, Samsun’un batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Öte yandan Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarı yapıldı.


MARMARA
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova çevreleri, Kırklareli kıyıları ile Çanakkale’nin iç, Bursa ve Balıkesir’in kuzey kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, güneybatısı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE 15°C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yer yer sağanak yağışlı

İSTANBUL 13°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 10°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı

KOCAELİ 13°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

EGE
Az bulutlu ve açık, iç ve kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 5°C, 19°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 12°C, 27°C
Az bulutlu

İZMİR 17°C, 27°C
Az bulutlu ve açık

MANİSA 13°C, 26°C
Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 17°C, 31°C
Az bulutlu ve açık

ANTALYA 20°C, 29°C
Az bulutlu ve açık

HATAY 15°C, 28°C
Az bulutlu ve açık

ISPARTA 10°C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 7°C, 20°C
Parçalı ve az bulutlu

ÇANKIRI 7°C, 18°C
Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR 7°C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu

KONYA 8°C, 19°C
Az bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölge genelinin (Bolu dışında) yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 5°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE 8°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak yağışlı

SİNOP 14°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK 13°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Samsun'un batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 9°C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

SAMSUN 13°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Salı) sabah saatlerinde batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TOKAT 8°C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

TRABZON 14°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yükseklerinin (2000 metre ve üzeri) karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 2°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, yüksekleri (2000 metre ve üzeri) karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

KARS 3°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, yüksekleri (2000 metre ve üzeri) karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

MALATYA 7°C, 20°C
Parçalı ve az bulutlu

VAN 6°C, 19°C
Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 12°C, 27°C
Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 13°C, 25°C
Az bulutlu ve açık

SİİRT 13°C, 26°C
Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 15°C, 27°C
Az bulutlu ve açık

YORUM EKLE