Metroda saldırıya uğrayan kadından ilk açıklama

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda bıçaklı saldırgan tarafından tehdit ve küfüre maruz bırakılan kadın açıklama yaptı.

Metroda saldırıya uğrayan kadından ilk açıklama

Dün akşam saatlerinde Kadıköy-Tavşantepe metrosunda elinde bıçakla cinsiyetçi küfürler eden ve kadınlara bıçak sallayan zanlının görüntüleri sosyal medyada tepki topladı. Yakalanarak gözaltına alınan saldırganın 20 tane suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

Öte yandan saldırganın tehdit ettiği kadın açıklamalarda bulundu. Annesiyle yolculuk ederken bıçaklı kişinin tehdidiyle karşılaştıklarını belirten 26 yaşındaki Senanur Damgacı, "Tekvandocuyum. Kendime güvendim ama o sırada çok korktuk" dedi.

OLAYIN BAŞLANGICINI ANLATTI

Damgacı olayın nasıl başladığını ve neler yaşandığını şöyle anlattı:

"Orada cilbabli bir hanımefendi oturuyordu. Maskesi buraya kadar kapalıydı, burnu hafif açıktaydı. İlk başta kadına o yüzden laf söyledi, söylenmeye başladı. Biz çok aldırış etmedik, müdahale etmedik bu duruma. Hemen karşı tarafımda oturuyordu. Kadının cildi yaraydı, dedi ki; ‘Cildim yara kusura bakmayın özür dilerim, maskeyi biraz indirmem gerekiyor, hava alması gerekiyor’ diye izah etmesine rağmen adam sataşmaya devam etti. Sonunda kadın çok mülayim olduğu için dedi ki ‘Ben bunu alırım’ herhalde kafasında. Sonra ayağa kalkıp bağırmaya, üstüne yürümeye, küfürler, ağır laflar söylemeye başladı. Sonrasında ben kadına bağıramayacağını, öyle laflar söyleyemeyeceğini söyledim. Sonrasında zaten bana saldırdı, orada bir arbede yaşandı, tekmeler, itişler, kakışlar.(Size vurdu mu?) Tabii, çok gelmedi çünkü araya birileri girdi, insanlar tutmaya çalıştı.

Medyada yayınlanan yerlerde insanlar hiçbir şey yapmadığını zannediyor ama aslında öyle bir durum yok. Bıçak çıkmadan önce herkes müdahale etmeye çalıştı. Bir sürü kişi arkadan gelip yardım etmeye çalıştı ama bıçağı çıkardı. Koskoca bir ekmek bıçağı var ve o metronun içerisinde çıkarıyor. Büyük bir arbede çıkmadı, araya annem girdi. Annemi aldı savurdu, orayı görünce ben zaten çıldırdım. Adamın üzerine yürümeye başlayınca da arkadan insanlar gelmeye başladı, adam ekmek bıçağını çıkardı. Orada hiçbir şey yapamadık. Çünkü bıçaktı. Ben normalde kick boksçuyum bir şeylere güveniyordum ama herhangi bir malzemenin karşısında bir şey yapamayacağımı gördüm. Benim için kötü bir histi. Tek yapacağım annemi korumaktı. İnşallah saplamaz dedim. Başka bir şey diyemedim. Videoda her şey görünüyor, ondan önce de tehditler, öldürmeler vesaireler havalarda zaten uçuştu. Videodaki bütün küfürleri de bütün herkes zaten duydu. Allah kurtardı ya. Tamamen şans eseri kurtulduk. Bu kadar kadın cinayeti işlenirken, millet samuray kılıçlarıyla bir sürü şeyler yapıyorken hep kuytu köşede yapılıyor zannediliyor bunlar ama kuytu köşede yapılmadı. Bildiğiniz metroda, insanların arasında yapıldı. Bunlara birinin bir şekilde dur demesi gerekiyor. Birisi bununla ilgili önlem almadıkça bu sapıklar dengesiz insanlar daha da artarak devam edecekler. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 11:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadina kabadayilik yapan it oglu it
Kadina kabadayilik yapan it oglu it - 1 hafta Önce

Kicina güvenmeyen godoslar sehirde bicak, silah ile dolasiyorlar. Kadina siddet tehtit anca pezevenklerin isidir !