banner126

MHP; Atatürk ve İnönü'yü hatırladı! 'Ölümüne AKP’liyim' diyen isme sert tepki

AKP iktidarına koşulsuz destek veren MHP'de, 'Ölümüne AKP’liyim' diyen Emine Şenlikoğlu'nun 'Atatürk' ve 'İnönü' iftiralarına tepki geldi. Bahçeli'nin danışmanı Çiçek, Şenlikoğlu için "Kimin hesabına çalışarak Atatürk'e iftara atmaktadır" diye sordu.

MHP; Atatürk ve İnönü'yü hatırladı! 'Ölümüne AKP’liyim' diyen isme sert tepki

"Ölümüne AKP'liyim" sözüyle tanınan ilahiyatçı Emine Şenlikoğlu, geçen günlerde yaptığı açıklamada, "Atatürk ve İnönü’nün milli eğitimimizi ABD’ye teslim ettiği anlaşma 2023’te doluyor" dedi.

Tarihi bir yalanı gündeme getiren Şenlikoğlu’na toplumun çeşitli kesimlerinden tepki geldi.

BAHÇELİ’NİN DANIŞMANI ÇİÇEK’TEN SERT SÖZLER

MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesinde Başyazı’yı kaleme alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek, Şenlikoğlu’na sert ifadelerle yüklendi.

Çiçek, “7 düvele vatanı vermeyen Atatürk” başlıklı yazısında “Gün geçmiyor ki Atatürk’le ilgili düşmanlık sergileyen, akıl ve mantıkları zorlayan bir davranış duymayalım, görmeyelim. Şunu bir türlü fark edemediler, bu topraklarda Atatürk ismini ne yaparlarsa yapsınlar silemeyecekler, onun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni ne yaparlarsa yapsınlar yıkamayacaklar” dedi.

“BU YAKIŞTIRMAYI YAPAN KAFAYA, ŞU ZİHNİYETE BAKAR MISINIZ”

Çiçek, yazısını şöyle sürdürdü:

“Ama ‘sileriz’ diyen de ‘yıkarız’ diyen de adeta nöbet değişimi yaparak ısrarlarını sürdürüyorlar. Sonuç alamayacakları beyhude bir çaba için kendilerini boşa yoruyorlar. Bu boşa yorulanlar kervanında son ortaya çıkan da ‘Milli Eğitim’de Amerika’nın pençeleri var. İstenilen dersler istenildiği gibi verilemiyor. 2023’te tamamlanıyor Atatürk’le İnönü’nün milli eğitimimizi Amerika’ya teslim ettiği anlaşma. 2023’te iktidara deist, ateist diye yoğun bir çalışma var. Bazıları uykuda, ama fırtına gibiler de var’ sözleriyle İlahiyatçı yazar Emine Şenlikoğlu olmuştur.

Atatürk, ‘Milli Eğitim programımızın, Milli Eğitim siyasetimizin temel taşı, cahilliğin yok edilmesidir. Cahillik yok edilmedikçe, yerimizdeyiz...’ derken bu gibilerden bahsediyordu.

Türk’ün vatanını savaş cephelerinde 7 düvele vermemiş Atatürk ve silah arkadaşı İnönü mü Milli Eğitimi ABD’ye vermiş?

banner112
Hayat felsefesi ‘bağımsızlık’ olan Atatürk gibi bir lidere yapılan yakıştırmaya ve bu yakıştırmayı yapan kafaya, şu zihniyete bakar mısınız?

Atatürk tarihi bir anlaşma yapıp Milli Eğitimi ABD’ye mi teslim etmiş?

Belgen nedir, delilin nedir Emine Şenlikoğlu?

Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduktan sonra başarmak istediği en büyük ülküsü “Milli Eğitim” olan Atatürk’e yönelik bu sözler iftiradır, uydurmadır.”

“KİMİN HESABINA ÇALIŞARAK ATATÜRK’E İFTİRA ATMAKTADIR”

AKP ve MHP’nin kurduğu ittifakın protokol metninde yer alan Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk vurgusunu hatırlatan Çiçek, “Atatürk’ün kurduğu CHP ve onun ittifak ortaklarının hazırladığı 48 sayfalık “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni” içinde tek kelime Atatürk isminin geçmemesi tartışılırken, Emine Şenlikoğlu gibi “hükümete yakın algısındaki kişiler” kimin hesabına çalışarak Atatürk’e iftira atmaktadır?” dedi.

“BU AHMAKLAR…”

Yıldıray Çiçek yazısını şöyle noktaladı:

“AK Parti hükümetine sözde yakın gözüken bazı yazarların, yorumcuların, tarihçilerin Atatürk’e yönelik sözleri resmen CHP’nin Atatürk’e ihanetinin üzerini kapatmak için planlı bir çalışma gibi manzara ortaya çıkarmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine ve Atatürk’e düşmanlık yaparak İslam’a hizmet ettiklerini sanmaları da ayrı bir garabettir.

Bu ahmaklar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Milletimizin Gazi’ye hürmeti sonsuzdur. Milletimizin Mustafa’ya saygısında en küçük bir tereddüt yoktur. Milletimizin Kemal’le de en küçük bir sorunu bulunmuyordur. Milletimizin soyadı olarak kendisine verdiği Atatürk konusunda da hiçbir sıkıntısı olmadığını gayet iyi biliyoruz.” (10 Kasım 2017) sözündeki anlamı hala kavrayamadılar.

Atatürk’ü seven milyonlarca insanı tahrik ederek neyi hedefliyorlar, inanın çok merak ediyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozkurt
Bozkurt - 3 ay Önce

Bizim bildiğimiz Müslümanlıkta, gözünüzunen görmediğiniz bir şey hakkında bir şey söylemeyin diye biliyoruz ama

Bu bit yavrulari
Bu bit yavrulari - 3 ay Önce

sadece Türk halkinin % 4 oranina oynuyorlar!
Kasten bile bile sigirlari memnun etmek icin yalan söylüyorlar!

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 ay Önce

Türk Milletine sevgisiz ve milli duygularla beslenmemiş şekilde merdiven altında emperyalizmin aletleri tarafından yetiştirilirsen ne vatan bilincin ne de milli kahramanlara saygın olur.düşman aleti olduğunun bile farkında olmadan zehirini etrafına saça saça yaşarsın.iyi niyetli olmadığın içinde aklının ucundan bile geçmez bu konuda okuyayım,yanlışlarımı düzelteyim,kendimi geliştireyim.gerçekleri öğrendikten sonra da çıkıp YANILTILMIŞIM deyip özür dileyim.bu konuda belgeli gerçekleri öğrenmek işteyenler sayın Cengiz Özakıncının Kanal B de ki Tarihin Bilinmeyen Yüzü adlı tv programını ve kitaplarını ayrıca yine tarihçi sayın Sinan Meydanın belgelere dayalı kitaplarını okuyabilirler.yok eğer ben zaten gerçekleri biliyorum ,Büyük Atatürk'ün kazandığı bağımsızlık savaşı sonunda bütün mazlum ülkelere örnek olup islam aleminde İSLAMIN KURTARICISI olarak karşılanması ingilizlerin işine gelmiyor diye böyle abuk sapuk konuşuyorum demiyorsan,konu hakkında bilgi sahibi ol ve çık özür dile.yoksa millet seni bilerek yalan ve iftira atıyor konumunda görecek.

Bari insan olsalarda laf söyleseler
Bari insan olsalarda laf söyleseler - 3 ay Önce

Cikarlari icin giremiyecekleri hic bir bok cukuru yok!

uğur cengız
uğur cengız - 3 ay Önce

sadece o mu ölümüne partili olan

SIRADAKİ HABER