MHP'deki ihraçlarda bomba detay... O isim ilk kez KRT'ye konuştu

MHP Merkez Disiplin Kurulu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Erdoğan ve Saray ile ittifakını eleştiren partinin birçok kademesinde görev almış, Ülkü camianın kanaat önderi 7 ismi ihraç etti. İhraç edilen isimlerden 23-24-25-26. Dönem MHP İstanbul Milletvekili 1997-2003 Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Atila Kaya ilk açıklamayı KRT TV'ye yaptı. Kaya, Suat Başaran ve kendisinin birkaç ay önce ihraç edildiğini söyledi.

MHP'deki ihraçlarda bomba detay... O isim ilk kez KRT'ye konuştu

MHP Merkez Disiplin Kurulu; Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atila Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarılmasına karar verdi. İhraç açıklamasını, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yaptı. Yalçın, ihraç edilen isimleri fitne ve tefrika üretmekle suçladı.

23-24-25-26. Dönem MHP İstanbul Milletvekili 1997-2003 Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı, eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya ilk açıklamayı KRT TV'ye yaptı.

İHRAÇ EDİLMİŞ İSİMLERE TEKRAR İHRAÇ...

Kaya yurt dışında olduğunu, yarın sosyal medyadan bir açıklama yapacağını söyledi. Yurt dışından dönüşte ilk değerlendirmeleri KRT TV ekranında yapacağını belirterek, "Hem Suat Başaran hem de beni zaten birkaç ay önce ihraç etmişlerdi. İhraç edilmiş isimlerin tekrar ihraç edilmesi durumunun nasıl olduğunu anlamaya çalışıyoruz" dedi.

"DEVLET BEY SONRASINA HESAP YAPANLARA..."

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Suat Başaran da Twitter hesabından, "Bugün MHP’den tekrar ihraç edilmişim. Atila Kaya ile birlikte yeniden ihraç edilmemden büyük bir gurur duydum.
Devlet Bey sonrasına hesap yapanlara, Allah’ın ve tarihin de bir hesabı olduğunu hatırlatmak isterim." diye yazdı.

İşte o paylaşım:

YORUM EKLE