MHP'li başkanın AKP iktidarına tepkisi sonuç verdi

Elazığ'ın Ağın Belediye Başkanı MHP'li Ali Uslu, İŞKUR üzerinden yapılan Toplum Yararına Personel (TYP) istihdamında AKP'li Keban Belediyesine 15 kişilik kontenjan verilirken MHP'li Ağın ve Sivrice belediyelerine kontenjan verilmemesine tepki gösterdi. Uslu, "İlçem ve hemşehrilerim adına bu planlamayı yapan yetkililere hakkımızı helal etmiyoruz" dedi. Uslu'nun tepkisi sonrasında Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünün Ağın ve Sivrice ilçesinde kontenjan ayarlaması yapılacağı öğrenildi.

MHP'li başkanın AKP iktidarına tepkisi sonuç verdi

Sözcü'de yer alan habere göre; Elazığ’ın Ağın Belediye Başkanı MHP’li Ali Uslu, İŞKUR üzerinden yapılan  Toplum Yararına Personel istihdamında AKP’li Keban Belediyesine kontenjan verilirken MHP’li Ağın ve Sivrice ilçelerine kontenjan verilmemesine tepki gösterdi.

AKP’Lİ BELEDİYEYE 15 KİŞİLİK KONTENJAN VERİLDİ

İŞKUR üzerinden yapılan personel alımlarında Ağın ve Sivrice ilçelerine kontenjan verilmediğini belirten Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Bugün İŞKUR üzerinden Elazığ ve ilçelerine Toplum Yararına Personel(TYP) istihdamı için listeler açıklandı. Listede 205 tane il ve ilçe milli eğitimlere  kontenjan verilirken 15 kişide Keban belediyesine kontenjan verilmiştir. Ağın ilçemiz Elazığ bürokrasisinde her zaman göz ardı edilmiş bütün kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezninde de yok sayılmıştır” diye konuştu.

“HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”

Bu tür ayrımcılıklara ilçe olarak alıştıklarını söyleyen  Uslu, “Biz bu işlere artık alıştık şaşırmadık, Ancak depremin merkez üssü ilçesi olan Sivrice’de bizimle aynı kaderi yaşaması üzüntümüzü artırdı. Bu planlamayı kimler yaptıysa  derhal bu hata düzeltmeli. İlimizin üç mega ilçelerine birer kişi eksik verilse ilçemize bu haksızlık yapılmazdı. İlçem ve hemşehrilerim adına bu planlamayı yapan yetkililere hakkımızı helal etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

SİVRİCE VE AĞIN’A KONTENJAN VERİLECEK

MHP’li belediye başkanının açıklaması sonrasında Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından Ağın ve Sivrice ilçelerine kontenjan ayarlanarak mağduriyetin giderileceğini kaydetti.

“DEVLETİMİZ VAR OLSUN”

MHP’li Başkan Ali Uslu yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünün TYP kontenjanları ile alakalı feryadımızı devletimiz göz ardı etmeyerek, en kısa zamanda Ağın ve Sivrice ilçemize kontenjan ayarlanarak mağduriyetin giderileceği sözü vermişlerdir. Başta Valiliğimiz olmak üzere bu süreçte ilçemiz adına bizim derdimizle dertlenen ve aynı endişeyi taşıyan Başkanlarımıza destek oldukları için hemşehrilerim adına şükranlarımı sunarım.. Devletimiz var olsun…”
 

YORUM EKLE