MHP'li vekil özür diledi

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Beşiktaş camiasından özür diledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de Beşiktaş taraftarı olduğu biliniyor. Özür açıklamasında Bahçeli'nin etkisinin olup olmadığı merak konusu oldu.

MHP'li vekil özür diledi

Süper Lig’in 16’ncı haftasında, Kayseri-Beşiktaş maçının sonlarında yaşanan gerginliğin ardından MHP’li Ersoy ile kardeşinin Beşiktaşlı yöneticilerin locasını basıp küfrettiği ve yumruk attığı öne sürülmüştü. Olayların ardından konuşan Ersoy, "Benim hiç kimseye şahsi olarak müdahalem olmadı ama terbiyesizlik yapan kendileri. Bizim Beşiktaş Kulübüyle bir sıkıntımız olmaz, olamaz” demişti.

ÖZÜR DİLEDİ

Konuyla ilgili yeni bir açıklama yapan Baki Ersoy, "Yanlış anlaşılmalara vesile olan olaylardan dolayı Beşiktaş camiasından özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

Ersoy’un açıklaması şöyle:

“03-01-2021 tarihinde Kayseri ilimizde, Kayserispor – Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmadan sonra, bizleri de derinden üzen birtakım hadisiler yaşanmıştır. Kayseri şehri, Anadolu’da kardeşliğin ve misafirperverliğin harman olduğu bir ilimizdir. İstem dışı gelişen ve kardeş Beşiktaş camiasını üzen davranışlar bizi de gerçekten üzmüştür. Beşiktaş Kulübü hepimiz için, çok büyük öneme haiz, 118 yıllık ortak değerimizdir. En kısa zamanda çiçeğimizi alarak Beşiktaş Kulübüne gitmek arzusundayım. Beşiktaş ile Kayseri arasında dostluk ve kardeşliğin sonsuza kadar devamı için her şeyi, hep birlikte yapacağız. Sporun kardeşliğe vesile olmak için yapıldığına inanan bir kardeşiniz olarak, yanlış anlamalara vesile olan bu olaylardan dolayı Beşiktaş camiasından özür diliyorum.”

İşte o paylaşım:


MAÇTAN SON NE DEMİŞTİ?

Ersoy, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Beşiktaş yöneticisi Adnan Dalgakıran'ın "saldırıya uğradık" sözlerinin gerçeği yansıtmadığını iddia etmişti.

Karşı grubun kendilerine küfür ettiğini ve bunun üzerine tartışma yaşandığını öne süren Ersoy, şunları söylemişti:

"Beşiktaş yöneticisi Adnan Dalgakıran yalan söylüyor. Onlar bizim bulunduğumuz gruba doğru küfür ettiler. Biz de etmeyin dedik. Orada bir kargaşa çıktı. Benim hiç kimseye şahsi olarak müdahalem olmadı ama terbiyesizlik yapan kendileri. Bizim Beşiktaş Kulübüyle bir sıkıntımız olmaz, olamaz. Ama ortada yalan söyleyen bir yönetici var. Hakem hataları çok bariz. MHK'nin buna dikkat etmesi gerekiyor. Biz Kayserispor'un her zaman yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER