MHP’li Lütfi Kaşıkçı: Acun Ilıcalı mercek altına alınsın

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, RTÜK tarafından hakkında inceleme başlatılan 'Konuşanlar' programına tepki gösterdi. Kaşıkçı, programın yayınlandığı platformun sahibi Acun Ilıcalı'yı hedef aldı.

MHP’li Lütfi Kaşıkçı: Acun Ilıcalı mercek altına alınsın

GazeteDuvar’dan Sekan Alan’ın haberine göre MHP milletvekilleri, TBMM Genel Kurulu’nda, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçeleri üzerinde konuşmalar yaptı.

MHP adına konuşan vekillerden MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, toplumların gelecek idealini sürekli olarak yeniden inşa edenin gençlik olduğunu, “Türk gençliğinin dijital terör tehdidiyle karşı karşıya” kaldığını belirtti.

Kaşıkçı, “Özellikle, son zamanlarda Türk gençliğine zehir saçan bazı programlar göze çarpmaktadır. Bu programlardan biri de ‘Konuşanlar’ ismiyle yayınlanmaktadır” diye konuştu.

ACUN ILICALI’YA HER ŞEYİN REYTİNG OLMADIĞI HATIRLATILMALI’

Programın yayınlandığı dijital yayın platformu Exxen’in sahibi olan Acun Ilıcalı’nın “mercek altına alınmasını” isteyen Lütfi Kaşıkçı, şunları söyledi:

’Konuşanlar’ adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir ve Türk toplumunun değerlerinin altına dinamit koyup patlatmaya çalışan anlayışın ekranlara tezahürüdür. Yapılan iş ‘İçerik üretmek, kara mizah ya da ofansif mizah’ denilerek geçiştirilemez. Sahne ve seyirci ilişkisi bir saygı temeli üzerine kuruludur. Konuğun sunucuya, sunucunun konuğa küfretmesiyle gelinen seviyeyi ve bu durumun ifade özgürlüğüyle savunulmasını Ülkü Ocakları’ndan yetişen bir birey olarak anlamak mümkün değildir. Ayrıca, reyting uğruna değerlerimizi aşağılayan programlara kendi mecrasında izin ve yayın hakkı tanıyan Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı, her şeyin daha fazla abonelik ve daha fazla reyting olmadığı ve milletimizin korunması gereken manevi değerlere sahip olduğu kendisine hatırlatılmalıdır.

YORUM EKLE