Millete, 'alışacaksınız' diyen AKP'li Mücahit Birinci'nin atkısının fiyatı dudak uçuklattı

Atatürk düşmanlığı' ile bilinen geçmişte FETÖ'ye yakın organlarda görev yapan Yavuz Bahadıroğlu takma ismini kullanan Niyazi Birinci'nin oğlu AKP MKYK üyesi, 'AK trollerin başı' olarak bilinen Mücahit Birinci, yeni sistem için 'alışacaksınız' dedi, 5 bin 300 liralık atkısı tekrar gündem oldu. Eleştirilerin hedefindeki Birinci'den hemen Erdoğan paylaşımı geldi ve uzun ömür diledi.

Millete, 'alışacaksınız' diyen AKP'li Mücahit Birinci'nin atkısının fiyatı dudak uçuklattı

Ekonomik kriz günden güne kendini daha fazla hissettiriyor. Yağ, şeker alımında marketlerde kotalar uygulanıyor. Dolar kuru ise rekor üstüne rekor kırıyor. Akaryakıt fiyatlarına neredeyse her hafta zam geliyor.

Halk derin bir kriz yaşarken AKP'nin üst düzey isimleri açıklamalarıyla tepki çekiyor. Geçen hafta dolar kurunun yükselmesinin iyi birşey olduğunu iddia eden AKP MKYK üyesi ve 'AK trollerin başı' olarak bilinen Mücahit Birinci'den yine tepki çeken bir açıklama geldi, Birinci 'alışacaksınız' dedi.

Ceza Hukuku Profesörü Prof. Dr. Ersan Şen ile Birinci arasında 'görevden alma' tartışması yaşandı. Birinci, eski Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden neden görevden alındığı sorusunu yönelten Şen'e, "alışacaksınız" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin son grup toplantısında "Faizi savunanla beraber olmam olamam" demiş, Erdoğan'ın konuşmasını salondaki bütün milletvekilleri alkışlarken, Lütfi Elvan'ın Erdoğan'ı alkışlamadığı görülmüştü. Akabinde Elvan'ın diğer bakanlar gibi görevden alınabileceği gündemde konuşulmaya başlanmıştı. 

Canlı yayında eski Merkez Bankası Başkanı Ağbal'ın görevden alınması gündeme gelince stüdyoda gerginlik yaşandı. 

Ersan Şen ile AKP'li Birinci arasında geçen diyalog şöyle: 

Ersan Şen: Naci Ağbal gibi bir insanı, Merkez Bankası Başkanlığına getirip de sabahın 4'ünde niye görevden alıyorsunuz, gerekçesi ne arkadaş. Ne yaptı bu adam?

AKP'li Birinci: Anayasal yetkisi var.

Şen: Hiçbir şekilde hukuk devletinde 'anayasal yetkisi vardır' diyerek işin içinden kurtulamazsınız. Çünkü o anayasal yetkinin kullanılmasının maliyeti bize.

Birinci: Alışacaksınız alışacaksınız

Şen: Hayır hiçbir şeye alışmayacağız 

İşte o anlar:

DOLAR KURU İÇİN NE DEMİŞTİ?

“Döviz kuru ne olursa düşer” sorusunu cevaplayan Birinci, bir başka programda dolar kurunun yükselmesinin olumlu bir şey olduğunu savunarak kurun yükselmesiyle ihracatın rekor kırdığını iddia etmişti.

AKP'li Birinci sözlerine şöyle sürdürmüştü:

“Vatandaşlarımız müsterih olsun. Ayda 20 milyar dolar ihracat yapıyor ve rekor kırıyoruz. Arttıkça dolar bolluğu yaşanacak ve düşecektir. Belli bir seviyeye çekeceğiz. Bu günler sayılı” 

ATKISI YENİDEN GÜNDEM OLDU

Birinci'nin sözlerinden sonra Louis Vitton marka atkısı tekrar gündem oldu. Atkının fiyatının 330 paund olduğu ortaya çıktı. Birinci'nin atkıya verdiği para bir asgari ücretlinin 2 aylık kazancına denk gelmesi, "KP'li yöneticilere ekonomik kriz yok" dedirtti.

ATKISI GÜNDEM OLDU, 'ERDOĞAN'A UZUN ÖMÜR' DİLEDİ

Birinci eleştirilerden sonra Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Erdoğan'ın bir masada çalışırken çekilen fotoğrafını paylaşan Birinci, "Rabbim ömrünüzü uzun etsin... Size hedeflenen oklar bize isabet etsin." dedi.

'AK TROLLERİN BAŞI'

AKP'li Birinci geçen sene Kasım ayında, “Troll diye nitelediğin çoğu hesabı tanırım, iyi çocuklardır” ifadelerini kullanmıştı. Birinci'nin 'ak trollerin başı' olduğu değerlendirmesi yapılmış, Birinci bu değerlendirmeleri yalanlamamıştı.

RAUF DENKTAŞ'IN HEYKELİNE SALDIRTMIŞTI 

Birinci, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde de provokasyon kokan açıklamalar da bulunmuştu. Aktrollere, İmamoğlu'na saldırtmıştı. 

Kıbrıs'ın devlet olarak kuruluşunu anlatan tarihi heykel çalışmasında yer alan dönemin ilk Kıbrıs Cumhurbaşkanı III.Makarios üzerinden belediyeyi hedef göstermişti.

Birinci, Kıbrıs Türklerinin özgürleştiği tarihi anın heykel çalışmasına dönüşmesini çarpıtıcı ve kışkırtıcı ifadelerle saldırmıştı.

Rum lider III. Makarios'un Cumhurbaşkanı, Dr. Fazıl Küçük'ün de Cumhurbaşkanı yardımcısı seçilmesine neden olacak her iki taraf anlaşmasının imzaya alındığı bir kuruluş fotoğrafı üzerinden çirkin ifadeler kullanmıştı.

Beylikdüzü'ndeki Yaşam Vadisi'nde konuşlandırılan ve Kıbrıslı Türklerin özgürlüğüne kavuştuğu ilk tarihi anlaşmanın ölümsüzleştirildiği bir heykel çalışmasında Rum lider III.Makarios'u öne çıkartarak tarihi bir olguyu istismar eden Birinci'nin destekçileri yine Aktroller olmuştu.

 Birinci, Rum Lider, azılı Türk düşmanı, Türk katili Papaz Makaryos'u "ölümsüzleştiren" tek belediyedir Beylikdüzü Belediyesi... Utanç verici..." şeklindeki paylaşımının yanı sıra Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum, bu Türk katili Makaryos'un kabartması ile ilgili gereği yapılsın... Bu net bir mesajdır, vatansızlıktır, ahlaksızlıktır!" demiş, Rauf Denktaş'ın da içinde bulunduğu heykele saldırı düzenlenmişti.

'ATATÜRK DÜŞMANI', 'FETÖ SEVDALISI'...

ATATÜRK'ÜN NAMUSUNA DİL UZATMIŞLARDI

Birinci'nin babası 'Atatürk düşmanlığı' ile bilinen geçmişte FETÖ'ye yakın organlarda görev yapan Yavuz Bahadıroğlu takma ismini kullanan Niyazi Birinci'nin oğlu. Baba Birinci, Atatürk'e ve kızı Afet İnan'a çirkin sözlerin sarf edildiği programın moderatörüydü. Baba Birinci, Atatürk ile manevi kızı Afet İnan arasında nikahsız birliktelik yaşandığı iddiaları karşısında "Güzel bir kadın mıydı?" sorusuyla iftiracı konuşmacılara çanak tutmuştu.

KİRLİ GEÇMİŞ...

‘CEMAAT İLE AK PARTİ ARASINDA ÇATIŞMA OLMAZ’

Bir dönem kullandığı twitter hesabında FETÖ lehine paylaşımlar yapan Bİrinci, “Cemaatin tırnağını ulusalcı guruhun tamamına değişmem.” demişti.

“Cemaat bir gönül bağıdır ve insanın yaşamındaki tüm kararları tüm fiillerini tektipleştirip etkileme gücü yoktur” ifadelerine yer veren Mücahit Birinci, devam ettirdiği bir başka paylaşımında ise “O yüzden  siyonist örgütlenme gibi cemaat denen homojen bir kitleden bahsetmek son derece yanlıştır. Yanılırsınız, anlayamazsını bizi bak…” uyarmasında ise cemaate dahil olduğunu kabul etmişti ve “Cemaat ile AK Parti arasında çatışma olamaz…” ifadelerini kullanmıştı.  2012 yılına ait twitter paylaşımlarında, özellikle AKP ve cemaat arasındaki sıkı ilişki ve işbirliğine de dikkat çeken Mücahit Birinci“Cemaat ve hizmet 1940’lardan beri serpilmişti, şu anki fark, bazılarınız bunu yeni duyuyorsunuz” demiş, yine o dönemlerdeki paylaşımlarında  “Başbakan Erdoğan’ı gönülden seven cemaat mensupları ile Hocaefendi’ye sevgi besleyen AK Partililer arasında bir çatışma ve çekişme olamaz” şeklinde iddialı sözleri kullandığı ortaya çıkmıştı.

2012 yılında Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun raporuna yönelik de bir değerlendirme yapan Birinci, darbeleri övmenin suç kapsamında olmaması gerektiğine atıfta bulunarak, bunun fikir özgürlüğü şeklinde görülmesi gerektiğinden bahsetmişti.

İÇKİ İÇERSENİZ ATATÜRK GİBİ OLURSUNUZ

11 Ocak 2013 tarihinde attığı twetle “Atamızın Çankaya Köşküne striptizci kadın getirttiğini ve o kadının masada şov wuhuuuuu yaptığını inkar edecek değilsiniz her halde…” paylaşımını yapan Birinci 15 Kasım 2012 yılında da “İçki içerseniz Ayna grubunun kel kafalı sanırım solisti veya Atatürk gibi olursunuz. Neymiş içki düşmanlık edilecek bir şeymiş” demişti.

ÜLKÜCÜLER TAM HÖDÜK

Birinci’nin en dikkat çeken paylaşımlarından biri de ülkücüler ve MHP Lideri Bahçeli için attığı hakaret dolu twetler.  “Üniversitede solcularla iki laf kelam edilirdi ama ülkücü hanzolarla muhatap bile olmazdım, tam hödükler” paylaşımıyla bütün ülkücülere hakaret eden Birinci, Devlet Bahçeli için de, “Omurgasız siyaset görmek isteyen varsa Bahçeli’ye baksın. MHP’de CHP’li milletvekilleri olduğunu biliyor muydunuz? Adam MHP milletvekili ama CHP’ye oy veriyor şaşırmayın…” diyerek hakaretlerini sıralamış.

ALEVİLERE, KARSLILARA HAKARET

Aleviler hakkında da çok çirkin ifadeler kullanan Birinci, Alevilerin Müslüman olmadığını, tebliğ vazifesinin Alevi çocuklardan başlaması gerektiğini ve en azından onların imanlarının kurtarılması gerektiği yönünde paylaşımlar yapmış. Birinci, ayrıca, Alevilerin nüfus cüzdanlarına İslam ibaresinin yazılmasının da din ve vicdan özgürlüğüne aykırı olduğunu ileri sürmüş. Ünlü fotomodel Kim Kardashian üzerinden de Karslıları aşağılayan Birinci, “Kim Kardashian Karslıymış, ulan ben de diyorum neden sevmiyorum bunu; Kars’tan adam mı çıkar” paylaşımını yaparak bütün Karslılara hakaret etmiş.

Eski twetlerinin ortaya çıkmasının ardından 2015 yılında kendini kurtarmak için hesabının hacklendiğini savunan Mücahit Birinci, geçmişe dönük tweet atılamadığını akıl edememişti.

Mücahit Birinci’nin Atatürk düşmanı babası bir yazısında Atatürk üzerinden hükümeti tehdit etmişti.

ATATÜRK DÜŞMANI BABASI AKP'Yİ TEHDİT ETTİ

TRT 1’de yayınlanan “Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisinde Atatürk’ün övülmesinden rahatsız olduğunu belirten Bahadıroğlu, sosyal medya hesabından, “TRT'ye bu dizi kimler tarafından dayatıldı bilmiyorum, ama hesabı iktidardan sorulur” diye yazmıştı.

İktidar, muhalefet tüm siyasilerin koronavirüs tehdidine karşı toplumsal dayanışmaya dikkat çektiği günlerde, Yavuz Bahadıroğlu’nun “Osmanlıyı sevdiren dizilere karşı Kemalistlerin rövanşıdır” şeklindeki mesajı dikkat çekmişti.

Yavuz Bahadıroğlu’nun o mesajı şöyle:

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2021, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER