Milletin Sesi, Mersin'de kürsüdeydi... Atanamayan Öğretmen Cennet Yünlü gözyaşlarını tutamadı!

Türk lirasındaki rekor değer kaybının ardından hayat pahalılığı her alanda kendini daha fazla hissettirirken, ana muhalefet partisi CHP 'acil seçim' çağrısıyla sahaya çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim mitinglerinin ilkini bugün Mersin’de gerçekleştirdi.

Milletin Sesi, Mersin'de kürsüdeydi... Atanamayan Öğretmen Cennet Yünlü gözyaşlarını tutamadı!

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet alana giriş yaptı. Şehitler için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Mersin'deki mitingde şehit cenazesi olduğu için miting boyunca müziğe yer verilmeyeceği belirtildi.

"İŞİM OLSUN İSTİYORUM"

Kılıçdaroğlu'ndan önce kürsüye işsiz gençler, köylüler, esnaf çıktı.

"KÖYLÜ AÇ"

Kale köyünden çiftçi Naile Uyanık, konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Uyanık, "Limonumuz dalında kaldı. Gübre, ilaç alamıyoruz. Bu sene bırakmak zorundayız bahçelerimizi. Köylü aç, aç köylü. Eskiden bahçelerimizi sattık mı kızımızı oğlanımızı evlendiriyor, traktör alıyorduk. Şimdi bir çuval un alabiliyorsa köylü ona da şükretsin. Ne olursunuz yardım edin, Türkiye duy sesimi" dedi.

"2 YILDIR İŞSİZİM"

PDR mezunu işsiz Ebru Akyürek ise, "Çok zor şartlarda bu zamana kadar eğitim gördüm. Bu bölümü okumak için ben ve ailem çok emek verdi. Gecenin beşinde kalkıp yevmiyeye gitti beni okuttular. Hukuk geldiği halde bunun atama ihtimali daha yüksek diye bunu okudum ama 2 yıldır işsizim. 24-25 yaşında ailemin eline bakmak istemiyorum ama bakıyorum. Burada bütün atanamayan işsiz, emek veren bütün öğretmen arkadaşlarımın sesi olmak için buradayım" dedi.

"KEMAL AMCA BİZİ KURTARSIN BU DÜZENDEN"

Yenişehir’de esnaf Mesut Tur ise, "Ülke olarak hiç ama hiç iyi durumda değiliz. Döviz her gün artıyor. Benim iki tane kız çocuğum var. 1.5 yaşındaki kızımın mamasını, bezini alamıyorum. Dün 250 liraya bir tüp aldım. Kemal amca, Kemal abi bize yardım etsin. Bizi kurtarsın bu düzenden" dedi.

"KEMAL AMCAMA GELDİM BAŞKA YER BULAMADIM"

İki üniversite mezunu atanamayan öğretmen Cennet Yünlü, "Artık içimizdeki çığlığı duyurmaya geldik. Bizim umudumuz yarı yolda kaldı. Çok şey istemedik. Kemal amcama geldim, başka yer bulamadım" ifadesini kullandı.

"HASTAYIZ İLAÇ ALAMIYORUZ"

Çiftçi Elif Yıldırım, "Ektiğim sebzeleri getirip götürürken yorulduk. Mazot pahalı. Eşimle birlikte hastayız ilaç alamıyoruz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER