'Milli Beka Hareketi' üyeleri Sezen Aksu'nun evinin önünde toplandı

Milli Beka Hareketi üyeleri, sanatçı Sezen Aksu’nun şarkı sözlerini İstanbul Beykoz'daki evinin önünde protesto etti. Yaklaşık 20 kişilik grup basın açıklaması yaptıktan sonra ayrıldı.

'Milli Beka Hareketi' üyeleri Sezen Aksu'nun evinin önünde toplandı

Sezen Aksu'nu Beykoz Kanlıca'daki evinin önünde toplanan yaklaşık 20 kişilik grup, şarkısında geçen bazı sözlerinden dolayı sanatçıyı protesto etmek istedi. Trafiğin olumsuz etkileneceği gerekçesiyle güvenlik önlemi alan polis ekipleri evin önündeki grubu uzaklaştırdı.

Bunun üzerine yakındaki Kanlıca Meydanı'nda saat 20.30'da toplanan grup, Sezen Aksu'yu protesto edip, basın açıklaması yaptı.

Kanlıca Meydanı’nda gerçekleşen açıklamada sanatçının şarkısında bulunan bazı sözler protesto edildi. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Açıklama sonrası grup sorunsuz şekilde dağıldı.

Açıklamada bulunan Milli Beka Hareketi Başkanı Murat Şahin toplanma sebeplerini belirterek, “Bugün burada toplanmamızın sebebi, Sezen Aksu’nun yazmış olduğu bir şarkının içinde geçen 'Selam söyleyin o cahil Adem ile Havva’ya' sözlerine tepki vermek. İnsanlığın atası olan İlk Peygamber Hz. Adem Aleyhisselama ve Hz. Havva Annemiz Aleyhisselama alenen aşağılanmasına karşılık bu 'Minik Cahile' haddini bildirmek için burada toplanmış bulunmaktayız. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki, biz buraya kimseyi tehdit etmeye gelmedik, biz buraya bu Milletin ve bu Ümmetin haklı sesi olmaya ve bu kalenin de İslam'ın son kalesi olduğunu dosta düşmana haykırmaya geldik" dedi.

Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin, Sezen Aksu'ya "Şahane Bir Şey Yaşamak" isimli yeni şarkısı nedeniyle tepki gösterdi. Şahin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "14 Temmuz 2016’da 'CUNTA' imalı şarkının sözlerini yazan, dün de dini hassasiyetlerimize hakaret içeren şarkı sözlerini piyasaya sürerek kinini kusan, FETÖ'nün 'aziz dostum' dediği Sami Yıldırım’ın kızı #sezenaksu yarın 20:30’da kapındayız…" dedi.

Aksu, yazdığı şarkıda "Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e..." sözleri nedeniyle Yeni Şafak gazetesi ve sosyal medyada hedef gösterildi. Ayrıca, Sezen Aksu hakkında Ankara'da aralarında avukat Mikail Yılmaz'ın da bulunduğu bir grup tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 5 ay Önce

milli bekamıza kast edecek bazı durumlar;1-sınırlarımız da ki ulusal devletlerin parçalanıp etnik veya mezhepsel yapıda emperyalizme ve siyonizme hizmet edecek devletçikler kurulması.bop,projesi ve arap baharları.sordun mu kendine kimler bu projelere hizmet ediyor.2-bilgi;koskoca roma imparatorluğu ms.350 yıllarında o zamanlar volga ve don ırmakları arasında yaşayan atam mete hanın batıya doğru gelmesi , karadenizin kuzeyinde yaşayan kavimlerde( vizigot,ostrogot,frenkler,cermenler vb ) avrupanın içlerine göç etmesine yani kavimler göçüne(ilkçağın sona ermesine) yol açar.bu büyük göç hareketi sonucunda oluşa karışıklıklar sonucu avrupada çeşitli derebeylikler kurulmuş,roma imparatorluğu önce ikiye ayrılmış sonrada tamamen yok olmuştur.bu bilgi sonucunda Türk Milletinin özyurdu anadolu'ya günümüzde afrikadan suriyeden,iran, ırak,afganistan vb gibi ülkelerden doldurulan kavimlerin nelere yol açacağını ve bu projelerin uygulanmasına kimler hizmet ediyor sordun mu kendine? 3-kimlere, nerelerde para ile topraklarımız satılıyor ,neden?bu soruyu da sorun kendinize 4- bilgi-osmanlının son padişahları da galata bankerlerinden yüksek faizli borç alır çırağan,dolmabahçe gibi saraylar yaptırır,ingilizlerin vaatleri ile onlardan borç alıp bu para ile de yine onların ürettiği silahları alıp ruslarla savaşa girip(93 harbi) koca imparatorluğuparça parça emperyalistlere yem ettiler.şimdi bunuda sor kendine milli bekaya önem veriyorum diyenler,devletimiz niye tefeci faizi ile borçlandırılıp,boş beleş üretime dönük olmayan maliyetleri şaibeli işler yapılıyor.madem milli beka konusunda hassassınız şimdilik bu soruların cevaplarını araştırın bulun,bakalım milli beka konusunda ne kadar hassas ve farkındasınız.

ENVER koşan
ENVER koşan - 5 ay Önce

Tm geçim derdimiz varken konuyu dağıtmak için boş işler len uğraşıyorlar

SIRADAKİ HABER