Milli Eğitim Bakanı Özer'den 15 bin öğretmen atamasıyla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın duyurduğu 15 bin öğretmen atamasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Özer'den 15 bin öğretmen atamasıyla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yazılı açıklamasında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 3 Eylül’de 20 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirdikten sonra 15 bin yeni atama müjdesi vermesinin kendilerini sevindirdiğine dikkat çekti. Özer, şu ifadeleri kullandı:

Öğretmen adayları adına Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. 15 bin yeni öğretmen atamasına desteklerinden dolayı Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız Sayın İbrahim Şenel’e de teşekkür ederim. Türkiye’nin geleceğini inşa etmek için insan kaynağımıza yapılan bu yatırımların eğitim sistemimizin kalitesini daha da artıracağına şüphem yok.

Yeni atamalarla Türkiye’de öğretmen başına düşen öğrenci oranları, OECD ülkeleri ortalamasına daha da yaklaşacaktır. Atamaya ilişkin çalışmalarımız devam etmekte olup branş dağılımları ve atama takvimini en kısa sürede kamuoyuyla paylaşacağız. 15 bin öğretmen atamamız, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olsun.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021, 10:30
YORUM EKLE