Milyonluk ihale AKP'ye yakın isme gitmiş

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde AKP dönemine ait bir ihale skandalı daha ortaya çıktı. Milyonluk ihalenin adresi AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la fotoğrafı olan, AKP teşkilatlarının sahur programları yaptığı Linaria Pastaneleri’nin sahibi Halil Tuncay Civelek.

Milyonluk ihale AKP'ye yakın isme gitmiş

Anka Haber Ajansı Ekonomi Müdürü ve KRT yazarı Bora Erdin, bugünkü köşesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki AKP dönemine ait bir skandalı okurlarına duyurdu...

Erdin, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yerel seçimi öncesinde "acil" ihtiyaç duyulan ürünler için yaptığı ihaleyi kaleme aldı. 

"ACİL İHTİYAÇ: GÜL SUYU, SU BÖREĞİ, LOKUM..."

AKP döneminde belediyenin "gül suyu, peynirli su böreği ve sade lokuma" yaklaşık 1 milyon TL ödediğini belirten Erdin, "31 Mart 2019’da yapılacak seçimler için partilerin çalışmalarının zirvede olduğu şubat ayının sonunda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde bir Belediye İktisadi Teşebbüsü (BİT) olan BEL-PA’nın çok acil bazı ürünlere ihtiyacı oluyor. Bu acil gereksinim duyulan ürünler; peynirli su böreği, sade lokum ve gül suyu. İhale onayının verilmesinin 3 gün sonrasında ihale gerçekleşiyor. İhaleyi, en düşük teklifi veren şirket 765 bin TL bedelle işi alıyor. İşin yaklaşık maliyeti ise belediyeye 956 bin TL oluyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi 2019 yerel seçimlerden bir ay önce gül suyu, peynirli su böreği, sade lokuma yaklaşık 1 milyon TL ödüyor" diye yazdı. 

AKP'YE YAKINLIĞIYLA BİLİNİYOR, ERDOĞAN'LA FOTOĞRAFLARI VAR

Söz konusu ihaleyi alan şirketin adı Civelek Kardeşler Gıda İnşaat Yemek Otomotiv Turizm Şirketin Ankara’da 3 pastanesi var. Şirketin sahibi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la fotoğrafı olan, AKP teşkilatlarının sahur programları yaptığı Linaria Pastaneleri’nin sahibi Halil Tuncay Civelek.

Bora Erdin'in, "ACİL GÜL SUYU, BÖREK VE LOKUMA 1 MİLYON TL" başlıklı yazısının tamamını okumak için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2021, 13:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
EYT li
EYT li - 2 hafta Önce

Yeyin agalar boyle bir arpaligi bSka bir ulkede bulamazsiniz