MSB’yi yalanlayan Emekli Subaylar Derneği'ne tebligat gönderildi

Emekli amirallerin açıklamasından sonra MSB’ye davet edilerek Bakanlıkça, “Bizi ziyaret edip bildiriyi kınadılar” denilen ve bunu yalanlayan Emekli Subaylar Derneği'ne denetim tebligatı gönderildi. 

MSB’yi yalanlayan Emekli Subaylar Derneği'ne tebligat gönderildi

Türkiye Emekli Subaylar Derneği Başkanı ve Yönetin Kurulu üyeleri, 5 Nisan 2021 tarihinde, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından Bakanlığa davet edilerek, TSK'nın faaliyetleri konusunda bilgilendirme yapılmıştır. Milli Savunma Bakanlığı toplantıdan sonra yaptığı açıklamada, Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin emekli amirallerin bildirisini kınadığına ilişkin bir açıklama yapılmıştı.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği, kamuoyuna yaptığı duyuruda, Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklamasını yalanlayarak, “Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir kınama ifadesi kullanılmamıştır.” açıklamasını yapmıştı.

Ancak Türkiye Emekli Subaylar Derneği’ne bu açıklamasından sonra İçişleri Bakanlığının oluru ve Ankara Valiliğinin emriyle 8 Nisan tarihinde genel denetim yapılacağına dair yazı tebliğ edildi.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "Milli Savunma Bakanlığımızın, bir siyasi partinin emri doğrultusunda yalan beyanda bulunmasını esefle kınıyorum. Türkiye Cumhuriyetinin her vatandaşının ülke çıkarları için açıklama yapma, fikir beyan etme hakkı vardır. Hiçbir güç bunun önüne geçemez. Darbelerin kaymağını yiyen, darbe hukukunu daha da ağırlaştırıp toplumun üzerinden silindir gibi geçen; 15 Temmuz darbe girişimine “lütuf” diyerek 20 Temmuz sivil darbesini gerçekleştiren, TBMM’nin kararlarını yok sayarak darbe yapmaktan çekinmeyen, Meclis’in kabul ettiği uluslararası sözleşmeleri bir gecede kaldıran AKP, kendini darbe mağduru göstermek için sinekten yağ çıkarmaya çalışıyor. Demokrasi vaadiyle iktidara gelen AKP,  gün gelip devran döndüğünde halka hesap verecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 16:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
adım
adım - 1 ay Önce

soyadım

PARTİLER TOPLANIP EMEKLİ AMİRALLERİMİZİ ZİYARETE GİTSENİZE ULAN !
PARTİLER TOPLANIP EMEKLİ AMİRALLERİMİZİ ZİYARETE GİTSENİZE ULAN ! - 1 ay Önce

.

SIRADAKİ HABER