Mübariz Mansimov: Sedat Peker’in söylediği her şey doğrudur

FETÖ'den hapis cezası alan mal varlığı dondurulan Mübariz Mansimov Azerbaycan'da bir YouTube kanalına konuk oldu. Mansimov, Sedat Peker hakkında konuştu. Mansimov, "Sedat Peker’in söylediği her şey doğrudur" dedi.

Mübariz Mansimov: Sedat Peker’in söylediği her şey doğrudur

Mübariz Mansimov Azerbaycan'da bir YouTube kanalının sorularını yanıtladı. Mansimov, "Dikkat ederseniz söylediklerinin hepsi doğru çıktı. Hiçbir sözü yalan değildi. Sedat Peker son zamanlarda çıkıp bir şeyler iddia ediyor. Bu iddiaların doğru olduğunu biz biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Mansimov, Peker için 'milliyetçidir' dedi ve övgüyle bahsetti. 'Peker ile hiç görüştünüz mü?' sorusuna Mansimov, "Ben hiç yüz yüze gelmedim. Ben milliyetçiyim, Sedat Peker de miliiyetçidir. Peker'i herkes istediği gibi görebilir. Biri mafya görebilir, diğeri başka türlü görebilir." cevabını verdi.

Kumpasla cezaevine atıldığını iddia eden Mansimov o dönemde Sedat Peker'in kendisine yardım eli uzattığını belirterek, "Hapisteyken bana avukat gönderdi. Daha tutukluluğumun 15. günü filandı. Avukatı bana, 'Reis yapabileceğimiz bir şey var mı?' diye soruyor. Yapabileceğimiz bir şey varsa yanındayız, onu seviyoruz' dedi. Allah razı olsun hiçbir şeye ihtiyacım yoktu." ifadelerini kullandı.

Önceden Peker'in kendisine haber göndererek, "Seni öldürmek istiyorlar" mesajını ilettiğini söyledi. Mansimov, cezaveinden çıktıktan sonra da Peker ile bir kere telefonda görüştüğünü belirtti, "geçmiş olsun" diye aradığını söyledi.

KRT GÖRÜNTÜLERİ YAYINLAMIŞTI

KRT TV Mansimov'un annesinin doğum günü partisine ait görüntüleri ilk kez yayınlamıştı. Görüntülerde masanın başında Mehmet Ağar, hemen yanında Mübariz Mansimov, onun yanında sanatçı Mahsun Kırmızıgül ve Hürriyet gazetesinin başyazarı Osman Müftüoğlu ve karşılarında Sibel Can oturuyordu. 

banner112
Ağar ve Masimov'un masadaki sanatçılarla birlikte şarkılar söyleyerek eğlendiği görüntülerin 2014 yılına ait olduğu belirtilirken görüntülerde  Hürriyet gazetesinin başyazarı Osman Müftüoğlu 'bozkurt' işareti yapan Masimov'a 'zafer' işareti yaparak karşılık veriyordu.

O haberi okumak için tıklayınız!

"GÜLEN'E BERABER GİTTİK"

Mübariz Mansimov, "Fetullah Gülen'e Mehmet Ağar ile beraber ve onun isteği üzerine gittim. Yoksa Ağar da biliyor, orada FETÖ ile kavgamı. Gülen'e hiçbir zaman sempatim olmadı" dedi.  Mübariz Mansimov "FETÖ'ye bilerek ve isteyerek yardım" suçundan verilen 5 yıl hapis cezası almıştı.

İşte o haber...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER