Mücahit Birinci'den 'WhatsApp' açıklaması

WhatsApp yazışmalarıyla gündeme gelen AKP'li Mücahit Birinci'nin parti yöneticilerinin yer aldığı WhatsApp grubundan ayrıldığı iddia edilmişti. Birinci konuya ilişkin Twitter'dan açıklama yaptı.

Mücahit Birinci'den 'WhatsApp' açıklaması

WhatsApp yazışmalarıyla gündeme gelen AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Mücahit Birinci'nin parti yöneticilerinin yer aldığı WhatsApp grubundan ayrıldığına dair iddialar gündeme gelmişti. Halk TV'den İsmail Saymaz'ın aktardıklarına göre, konuyla ilgili konuşan AKP kaynakları, Mücahit Birinci’nin genel merkeze çağırılarak iddiaların sorulacağı ve kendisine uyarıda bulunulacağı bilgisini vermişti.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Birinci’nin televizyon programlarına çok çıkması ve “Alışacaksınız” yönündeki açıklamasından rahatsız olduğu öğrenildi. Parti yönetiminin bu tavrı sonrasında Birinci’nin MKYK üyelerinin bulunduğu WhatsApp grubundan ayrıldığı öne sürülmüştü.

'TELEFON NUMARAMI DEĞİŞTİRDİM'

Mücahit Birinci, konuyla ilgili haberlerin ardından Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Birinci, söz konusu yazışmalardan sonra WhatsApp grubundan ayrılmasının telefon numarasını değiştirmesiyle "otomatik olarak" gerçekleştiğini öne sürdü.

Birinci, "Telefon numaramı, bu alçakların paylaşması sonucu değiştirdiğim için MKYK Whatsapp grubundan otomatik olarak düştüm. Sağolsun Fatih başkanımız aradı, geçmiş olsun dedi ve gruba tekrar kaydetti. Sorun şu: Bu derece basit ve teknik bir hadise Cumhuriyet Gazetesine neden sızar?" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE