Müdür, 'Alevi köyüne okul yaptırmam' demişti temel atıldı

KRT'nin gündeme getirdiği, Elazığ’ın merkeze bağlı Uzuntarla Köyü'nde 2020 yılı yatırım programına giren ancak Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk tarafından, "Bu Alevi köyüne okul yaptırmam" iddiasıyla engellendiği belirtilen Uzuntarla Köyü Okulu'nun temeli atıldı.

Müdür, 'Alevi köyüne okul yaptırmam' demişti temel atıldı

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk'ün, "Bu Alevi köyüne okul yaptırmam" diyerek yapımına engel olduğu iddia edilen Uzuntarla Köyü Okulu için temel atma töreni düzenlendi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Uzuntarla Köyü Muhtarı Ali Özarslan, söz konusu iddiaların basına yansımasının ardından CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve AKP Elazığ Milletvekili Metin Bulut'un girişimlerinin sonuç getirdiğini belirtti. 

Bugün gerçekleşen temel atma törenine Vali Erkaya Yırık, , İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, Okul Müdürü Arslan Polat ile köy sakinleri katıldı.  

"İNSANLARI GÜLEÇ MÜMTAZ BİR KÖYÜMÜZ"

Törende bir konuşma gerçekleştiren Vali Yırık, “ Uzuntarla köyümüzü 470 nüfusuyla 150 öğrencisiyle merkeze 15 dakika mesafede bulunan yaşanası doğal güzelliği olan yeşilliği bol, insanları güleç mümtaz bir köyümüz. Bugün burada depremin yaralarının sarması ile ilgili bir hizmetin daha adımını atıyoruz. 24 Ocak’ta yaşadığımız deprem evlerimizi, kamu kurumlarımızı, okullarımızı yıktı ama birlik ve beraberliğimizi yıkamadı. Bizim kendi ihtiyaçlarımızı gayretlerimizi üzerine inşa etme düşüncemizi alt edemedi. Uzuntarla köyümüzde bir eğitim öğretim kurumunun açılmasıyla inşallah burası çevre okulların toplanma yeri olacak. 8 derslikli yaklaşık 500 metrekarelik alanda okulumuz bugün atacağımız temelle yükselecek. Kısa sürede TOKİ marifetiyle bu inşaat tamamlanacak. Burada yetişecek, okuyacak çocuklarımız geleceğimizin, istikbalimizin güvencesi olacak” dedi.

YORUM EKLE