Müslüme'nin Adli Tıp raporunda kan donduran detay: Dedesi niye tutuklandı?

Mersin'de 10 gün boyunca dağlık alanda arandıktan sonra ölü bulunan 3 yaşındaki Müslüme'nin Adlı Tıp raporu sonucuna ulaşıldı. Rapora göre, Müslüme'nin biyolojik babasının tutuklanan dedesi Hasan Yağal olduğu ortaya çıktı.

Müslüme'nin Adli Tıp raporunda kan donduran detay: Dedesi niye tutuklandı?

Mersin'in Gülnar ilçesinde 10 Kasım günü kaybolan ve 10 gün sonra yapılan arama çalışmalarında cansız bedeni bulunan Müslüme Yağal'ın tutuklanan 70 yaşındaki dedesinin, biyolojik babası olduğu ortaya çıktı.

Sabah'ın haberine göre, Müslüme'nin cesedinden Adli Tıp görevlilerince alınan DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarken babası ile uyumsuz çıktı. Küçük kızın DNA örneği ise dede Hasan Yağal ile uyumlu çıktı.

MÜSLÜME'NİN ANNESİ: KAYINPEDERİM BANA TECAVÜZ ETTİ, ERKEK ÇOCUKLARIMDAN BİRİ ONUN OĞLU

Oda TV'nin haberine göre; DNA örneklerine göre Hasan Yağal’ın, Müslüme’nin ağabeyinin de biyolojik babası olduğu tespit edildi. "Kayınpederim bana tecavüz etti ve erkek çocuklarımdan birisi onun oğlu” dedi. Söz konusu haberde, "Dede Hasan Yağal, 13 yaşındaki kendi çocuğuna da cinsel tacizde bulunmuştu" iddiası da yer aldı.

Ayrıca Oda TV'de Müslüme'nin babasının dedesi olduğuna dair haberlerin de doğru olmadığı iddia edildi.

NE OLMUŞTU?

3 yaşındaki Müslüme, Gülnar ilçesinde 10 Kasım'da ailesi kırsal alanda çadır kurduğu sırada kaybolmuştu. Arama çalışmalarının 10'uncu gününde olay yerinden yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta, bir komşusu tarafından küçük kızın cansız bedenine ulaşılmıştı. Gülnar Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında 8 aile üyesi gözaltına alınırken 7'si serbest bırakıldı. Küçük kızın babasının babası olan 70 yaşındaki Hasan Yağal ise çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Adli Tıp tarafından yapılan DNA çalışmasında ise Müslüme Yağal'ın biyolojik babasının, dedesi Hasan Yağal olduğu belirlendi. Hasan Yağal'ın tedbiren tutuklanmış olabileceği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 11:11
YORUM EKLE