Naci İnci’den suç duyurusu

İki öğrencisi hakkında suç duyurusunda bulunarak tutuklanmalarına neden olan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci İnci, bu kez de kendisine sırtlarını dönen 16 akademisyen hakkında suç duyurusunda bulundu.

Naci İnci’den suç duyurusu

Görevden alınan Prof. Dr. Melih Bulu’nun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektörlüğe atanan ve üniversite bileşenleri tarafından ‘ikinci kayyum’ olarak nitelendirilen İnci, 230 gündür rektörlüğe sırtlarını dönerek eylem gerçekleştiren 16 akademisyen hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İnci’nin avukatı aracılığıyla savcılığa sunulan suç duyurusu dilekçesinde, akademisyenlerin her iş günü gerçekleştirdikleri nöbet eylemleri sonrasında izinsiz olarak “Kayyumluk” afişi astıkları ve üniversite içinde gerçekleştiren sırt dönme nöbeti sırasında toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununu ihlal ettikleri iddia edildi.

banner112
Rektörlük protestosu eylemlerine katılan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Enis Berke Gök ve Caner Perit Özen, İnci’nin şikayeti sonrası tutuklanmıştı.

Boğaziçi Akademisyenleri, direnişlerini bugün de sürdürdü. 340. gününü geride bırakan Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri, "Nöbeti no. 229. Direnişin 49. haftası/340.günü" notuyla fotoğraf paylaştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Davut
Davut - 9 ay Önce

Bu aşağılık herif izin almadan su içemez. Yularını tutan ne talimat verdiyse onu yapıyor

Dürzü
Dürzü - 9 ay Önce

pislik sende azicik onurun kirintisi varsa istenmeyen yerde durmazsin! sarayli gidince ne bok yiyeceksiniz?

SIRADAKİ HABER