Nagehan Alçı'dan Erdoğan'ı kızdıracak sözler

Nagehan Alçı ve eşi Rasim Ozan Kütahyalı Buket Aydın'ın, 'Tarafını Seç' programına konuk oldu. Alçı'ya programda başkanlık sistemi ile ilgili düşünceleri soruldu. Alçı, "Başkanlık Sistemi Türkiye'ye yaramadı" dedi.

Nagehan Alçı'dan Erdoğan'ı kızdıracak sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devam edeceğini ısrarla dile getirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden dönüşün artık mümkün olmadığını söyledi.

AKP ve Erdoğan'a verdiği destekle bilinen Nagehan Alçı, Buket Aydın'ın, 'Tarafını Seç' programına konuk oldu. Alçı'ya programda başkanlık sistemi ile ilgili düşünceleri soruldu. Alçı, "Başkanlık Sistemi Türkiye'ye yaramadı" dedi.

Alçı; güçlerin tek elde toplandığını, meclisin ve yargının güç kaybettiğini söyledi, Türkiye'nin kutuplaştığını vurguladı.

Alçı 'Tarafını Seç' programında konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:


"YALVARIYORUM"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Başkanlık sistemi çağ dışı ve ucube" şeklinde bir yorum yapmıştı. İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş bir parlamenter sistem her alanda ülkemizin karşılaştığı sorunların anahtarıdır. sizin bahsettiğinizden mi bahsediyor acaba? Akşener'e katılıyor musunuz? sorusuna Nagehan alçı şu şekilde cevap verdi: 

"Bunca zamandır hem Sayın Akşener hem de diğer muhalefet partileri genel başkanları iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş bir parlamenter sistemden bahsediyor ancak ortaya koydukları net bir metin yok. Geçen İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in yardımcısı Şenol Sunat hanımefendi ile bir programa katıldım. Orada Şenol Hanım ortada nihai bir şey olmadığını söyledi. Ancak tarif ettiği Genelkurmay Başkanını seçebiliyor, MİT Başkanını seçebiliyor, yüksek yargıya isim seçebiliyor, zannedersem YÖK Başkanı'na da karar veriyor. En önemlisi cumhurbaşkanının nasıl seçileceğine istişare ile karar verileceği söyleniyor. Cumhurbaşkanını kimin seçeceği konusunda dahi netlik yoksa rica ediyorum muhalefet partileri siz nasıl bir güçlendirmeden söz ediyorsunuz? İYİ Parti'nin çizdiği cumhurbaşkanı profili eski cumhurbaşkanı profilini canlandırıyor. 

2023 seçimleri asla bir kazan - kaybet seçimleri değildir. Muhalefet ya da iktidar kim kazanırsa kazansın bu seçimlerde böyle bir kutuplaşma böyle bir tansiyonla mevcut durumla muhakkak bir kaybet - kaybet seçimidir. Kan akabilir, sokaklardaki gerilimi kontrol edemezsiniz. Muhalefet ve iktidar seçimlerden önce bir uzlaşı zemini yaratmaları çağrısında bulunuyorum. Bunun için hatta yalvarıyorum." 

"BENİ EVDEN KOVDU"

Rasim Ozan Kütahyalı bir gün eşi Nagehan Alçı ile Twitter'dan tartıştıklarını ifade ederek şu ifadeleri kullandı: "Benim tiyatro bulduğum birisi muhalif rolü oynayan birisi Nagehan'a saygısızlık yaptı. Benim de kocalığım tuttu. Biraz ataerkil olabilir. Ben de kızdım. Tamam, tiyatro oyna ama bunu bize yapma. Sonra evde kavga ettik. İzmir'e gittik. Beni evden kovdu. Üç gün orada kaldım. Döndüm. Annem babam araya girdi. Daha sonrasında özür diledim. Kendimi tutmam gerekirdi. Kontrolsüz bir davranıştı. Nagehan beni evden kovdu, doğrudur." dedi. 

AFGANİSTAN YERİNE PAKİSTAN FOTOĞRAFI

Nagehan Alçı, Kütahlı tarafından Afganistan'da diye paylaşılan fotoğrafın Pakistan'da çektirildiğinin anlaşılmasına ilişkin sorduğu soruya, "Afganistan'a gitmek için şu anda tek yol hala daha kara yolu. Şu anda Türkiye'de Kabil'e uçuşlar açılmış değil. Öncelikle Pakistan'a gitmeniz gerekiyor. Pakistan'dan Afganistan sınırına gidiyorsunuz bir beş saat kadar sürüyor. Sonra da Kabil'e devam ediyorsunuz. Sınırı geçmeden Taliban kurallarına uygun giyinmeniz gerekiyor. Tam Pakistan sınırındayken Taliban'ın kurallarına uygun şekilde giyindim. Kameraman arkadaşlarımla fotoğraf çektirdim. Sonra da aile grubumuza attım "Bakın Afganistan halim" yazarak. Rasim de bunu görünce hemen Twitter'da paylaşmış. Fotoğrafta arkamda da Pakistan numarası varmış galiba. O detayları çok takip edemedim. Canım çıkmış halde vardım otele. Bir de insan ne olursa olsun insan geriliyor. DAEŞ'in etkili olduğu yerden geçiyorsunuz. Bir telefonu açtım bir de baktım ortalık yıkılmış. Nagehan İsviçre'de diye iddia etseniz tamam da Pakistan'dayım demek ki Afganistan'a gideceğim" şeklinde cevap verdi. 

YORUM EKLE