Nagehan Alçı'ya 'Che' engeli: Özür dileyeceksiniz

Rize'de bir esnaf, yazar Nagehan Alçı'nın işletmesindeki Che Guevara posterini çekmesine izin vermedi. Esnaf, Alçı'nın yıllar önce bir televizyon programında Che hakkında sarf ettiği sözleri hatırlatarak 'Che Guevara’dan özür dileyeceksiniz' dedi.

Rize’nin Fındıklı ilçesine bir dükkana giren HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, duvarda asılı olan Ernesto Che Guevara posterinin fotoğrafını çekmek istedi. İşletme sahibi ise Alçı’ya tepki göstererek fotoğrafın çekilmesine izin vermedi.

'ÖZÜR DİLEYECEKSİNİZ'

banner112
Esnaf, “Çok özel bir yeri var. O zaman özür dileyeceksiniz Che Guevara’dan. Çekmeyin” şeklinde tepki gösterince Alçı, “Peki çekmem” yanıtını verdi. “O bize ait” diyen esnafa, Alçı bu kez, “O dünyaya ait” diyerek yanıt verdi. Esnafın buna karşılık yanıtı da, “Dünyada farklı kültürler var, farklı bakış açıları var” şeklinde oldu.


NE OLMUŞTU?

CNN TÜRK’te 2011 yılında yayınlanan “Dört Bir Taraf” programında Che Guevara tartışması yaşanmıştı. Enver Aysever’in, Nagehan Alçı’ya “Che ve Deniz Gezmiş gibi isimler hakkında uluorta konuşmak haddin değil” demesi üzerine Alçı, Che için “Bu adam bir barbardır, bir yamyamdır. Binlerce insana, muhalifine kendi bizzat hakimlik yaptı, katletti” ifadelerini sarf etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER