O AKP'li milletvekili için büyük yolsuzluk iddiası

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın AKP Eskişehir Milletvekili Harun Karacan hakkında sınır kapılarındaki gümrüksüz alanda bulunan akaryakıt istasyonlarından haksız kazanç elde edildiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

O AKP'li milletvekili için büyük yolsuzluk iddiası

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, AKP Eskişehir Milletvekili Harun Karacan ile ilgili önemli suçlamalarda bulundu…

CHP'li Yalım meclis kürsüsünde, AKP Eskişehir milletvekili Harun Karacan hakkında sınır kapılarında satılan motorın hakkında açıkladığı 597.292.10 Milyon TL yolsuzluk iddiaları gündeme gelmişti.

Kapıkule,Hamzabeyli ve İpsala gümrük kapılarında işlettiği petrol istasyonlarından litresını 5 tl ye satması gerekirken 5.55 tl satması ve sadece 55 kuruşluk farkın 3 yıl içerisinde bu kadar yekün tutan bir farkın nereye gittiği kimlerin bu işin içinde olduğu merak konusu olmuştu.

Gündeme taşınan bu iddialar hakkında sadece yazılı açıklama yapan  AKP Eskişehir Milletvekili Harun Karacanın 55 kuruşluk fark aldığı bu farklarda çok yüksek miktarlarda haksız kazanç elde ettiği iddiaları hakkında yalnızca bir sınır kapısında istasyonun olmadığı hakkında yazılı beyanat veren Karacan aradaki fark için herhangi bir açıklama yapmaması hem kamuoyunun hem de Eskişehir halkının dikkatlerinden kaçmadı.

Karacan'ın kendisi hakkında ortaya atılan bu yolsuzluk ve haksız kazanç iddiaları hakkında bir açıklama yapmaması,sınır kapılarında bulunan istasyonlarda sattığı petrolün aradaki haksız kazanç hakkında bir beyanatta bulunmaması akıllarda soru işareti kalmasına sebep oldu.

AKP'nin son 2 yıldır hiçbir Milletvekili hakkında soruşturma izni vermemiş olması fakat Karacan için soruşturma izni vermesini Meclis kürsüsünden EPDK'nın soruşturma başlattığı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 12:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu zulüm bitecek
Bu zulüm bitecek - 2 ay Önce

İpsala gümrük kapısı Harun Karacan da değil, kapıkule ve hamzabeyli için yolsuzluk iddiaları sonuna kadar doğrudur. Bunun dışında döviz cinsinden alınan hesapların para üstü cent olarak geri çevrilmemekte ve hep yukarı yuvarlanmaktadır. Böylece günde 3-4 bin TL de o şekil de haksız kazanç sağlamaktadır. Karacan gelip ayda 1 kez çantasını doldurup gider bu paralarla.

Yolsuzluklara dur de
Yolsuzluklara dur de - 2 ay Önce

2,5 yıl kapıkule şubesinde vezne görevlisi olarak çalıştım . Euro ve TL cinsi ödemelerde küsuratlar yukarı yuvarlanmassa örnek verecek olursam 289,20cent Euro olan Bir hesabı 290 olarak alacaksınız diyen firma müdürü Murat Efe hesapları böyle aldirirken birde hakkiymis gibi yuvarlama yapıp almassak kasa artısı adı altında maaslarimizdan kesinti yapılırdı.24 saatte 3000 TL kasa fazlası çıkar aylık 100bin TL Kapikule 50bin TL hamzabeyli şubeleri fazla para çıkartır. Vekil efendi harun gelir kara çantayla bu paraları alır giderdi. Sorun bakalım bu vekil efendiye 1 ayda 30 kişiyi neden işten çıkardı. Allah'ın adaleti elbet tecelli edecek . Orda olan müdür sıfatı ile insanların ekmekleriyle oynayan istasyon mazot müdürü Murat Efe isimli dalkavuk şahıs orda olduğu sürece yolsuzluğun ve haksız kazanc devam edecektir.

Yolsuzluklara dur de
Yolsuzluklara dur de - 2 ay Önce

Kamil durmaz . Biz Eskişehir de yaşamıyoruz. Edirne de yaşıyoruz Edirne Kapıkule ve hamzabeyli sınır kapılarında ki Karacan petrolde çalıştık oradaki yolsuzluklar konusunda bilgi ve belge sahibiyiz konu Edirne Cumhuriyet başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında devam ediyor. Eskişehir belediyesi ile alakalı olan konulara vakıf değiliz..

Werty jg
Werty jg - 4 hafta Önce

Bizde Kapikule ve hamzabeyli gümrükte ki müdürlerinizin işçilere yaptığı etnik köken ve insan ayrımını unutmayacağız Alevi Sünni diye ayrım yapan müdürün Murat E.40 kişiyi ekmeğinden etti siz vekil olarak tek taraflı yargısız infaz yaptınız yolsuzlukların yanına kâr kalmayacak

Kamil durmaz
Kamil durmaz - 2 ay Önce

Harun karacan ın avukatı değilim ancak birde şu Eskişehir büyükşehir belediye başkanı chp li sayın yılmaz Büyükerşen in kaybı, damadı, kızı vs vs vs, hepsinin belediyede üst düzey yönetici olmasınıda yazsaydınız.