Öğretmenden 'Erdoğan'lı skandal paylaşım

Trabzon'da Osman Bayrak isimli bir öğretmen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ı desteklediğini belirterek, “Bugün CHP’li öğrencilerin notundan kırdım. Yanındayız Erdoğan” ifadelerini kullandı. Öğretmen hakkında soruşturma başlatılırken, CHP'li Ahmet Kaya konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Öğretmenden 'Erdoğan'lı skandal paylaşım

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde bulunan Tevfik Serdar Anadolu Lisesi'nde Fizik öğretmeni olan Osman Bayrak’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım olay oldu. Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, Fizik öğretmeni Bayrak sosyal medyadan “Bugün CHP’li öğrencilerimin notundan kırdım. Yanındayız Erdoğan. İyi ki varsın Erdoğan” diye paylaşım yaparak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek verdi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Öğretmen, bu paylaşımına tepkiler gelince bir süre sonra kaldırmak zorunda kaldı.

Ancak şikayetler üzerine Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmen Osman Bayrak hakkında soruşturma başlatıldı.

CHP’Lİ KAYA MECLİSE TAŞIDI

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, yaşanan bu olayı meclise taşıyarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Kaya, öğrenciler arasında siyasi ayrımcılık yapıldığı ve öğrencilerin fişlendiği iddialarına yer verirken, “Aynı hesaptan daha önce de AKP'yi destekleyen ve CHP'yi hedef alan paylaşımlar yapıldığı görülmektedir. Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğin bu şekilde gündeme gelmesi ve öğrenciler arasında siyasi ayrımcılık yapıldığı iddiaları kamuoyunda infial yaratmıştır” dedi.

Kaya, Özellikle Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçilmesiyle birlikte sosyal medyada benzer açıklamaların arttığını dile getirerek, AKP Genel Başkanı’nın ve AKP Hükümeti yetkililerinin kutuplaştırıcı ve kışkırtıcı açıklamalarından da cesaret alan bazı kamu görevlilerinin muhalefet partilerini ve muhalefet partilerinin genel başkanlarını hedef alan eylem ve söylemlerde bulunduklarına dikkat çekti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
iste bir Feto daha
iste bir Feto daha - 6 gün Önce

Fetoda sinav sorulari calmisti
bir insan akp li olabilir chp ki olabilir
solcu sagci olabilir
dinli dinsiz olabilir
ama hirsizlik namusuzluk serefsiz olamaz insan ne hiristiyan nede musluman olamaz
Fetoda Sorulari calip Diger cocuklarin Emeklerini caldi

erdoganin kicini yaliyor!
erdoganin kicini yaliyor! - 6 gün Önce

Bu it eniginin fetö cülerden ne farki var?

COCO
COCO - 6 gün Önce

Kaçak saray palyaçosu şerefsiz bir de öğretmen olacaksın lanet olsun senin gibi hainlere...

senin gibi ögretmenin taaa ........  ....... ........
senin gibi ögretmenin taaa ........ ....... ........ - 6 gün Önce

erdoganin kicini yalayan yalayana