Oğuzhan Asiltürk hastaneye kaldırıldı

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asıltürk, koronavirüs sonrası gelişen zatürreye bağlı nefes darlığı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

Oğuzhan Asiltürk hastaneye kaldırıldı

Asıltürk'ün yeni tip Covid-19 virüsü nedeniyle zatürre ve nefes darlığı problemi yaşadığı, tedavi amacıyla Ankara Şehir Hastanesi'nde kaldırıldığı öğrenildi. 86 yaşındaki Asiltürk'ün sağlık durumu ile ilgili bilgi Milli Gazete'den paylaşıldı. Milli gazete'de yer alan haber şöyle:

"Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, sağlık durumuyla ilgili şikayeti sonrası hastaneye kaldırıldı.

milligazete.com.tr'nin edindiği bilgiye göre, koronavirüs sonrası gelişen zatürreye bağlı nefes darlığı şikayetiyle Ankara’da hastaneye giden Asiltürk, sevenlerinden dua bekliyor.

Millî Gazete ailesi olarak Oğuzhan Asiltürk'e Cenab-ı Allah'tan acil şifalar dileriz."

OĞUZHAN ASİLTÜRK KİMDİR?

Oğuzhan Asiltürk, 25 Mayıs 1935 yılında Malatya'nın Hekimhan ilçesinde dünyaya geldi. Oğuzhan Asiltürk, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'ni bitirdikten sonra siyasete girdi. İçişleri ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görev yaptı.

Merhum Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile omuz omuza mücadele eden Oğuzhan Asiltürk, Milli Selamet Partisi (MSP) davası nedeniyle bir yıl gözaltında kaldı, yargılandı beraat etti. 10 yıl süreyle siyasetten yasaklanan Asiltürk’ün yasağı 1987 Anayasa referandumu ile kalktı. 

Yasak sonrasında ilk kongrede Refah Partisi genel sekreterliğine getirilen Asiltürk, 11 yıl sonra tekrar Malatya'dan milletvekili seçildi, daha sonra Fazilet Partisi'ne girdi.

Erbakan'ın vefatının ardından Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu başkanlığına seçilen Oğuzhan Asiltürk'ün "Sosyal Yapının Güçlendirilmesi" adlı kitabı da bulunuyor.

Milli Görüş'ün son partisi Saadet Partisi'nin kurucuları arasında yer alan ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanlığını da yürüten Oğuzhan Asiltürk evli ve dört çocuk babası. 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2021, 22:06
YORUM EKLE