Özdağ-Soylu kavgasına Sedat Peker de dahil oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın arasındaki sert tartışmaya Sedat Peker de Twitter'dan dahil oldu. Peker'in Twitter'daki retweet ve beğenileri dikkat çekti.

Özdağ-Soylu kavgasına Sedat Peker de dahil oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a katıldığı bir canlı yayında çok sert ifadeler kullanmış ve Özdağ için "Hiç adam yerine koymam. Kabul etmem; bunun söylerseniz toplantıyı terk ederim. Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır" demişti. Bunun üzerine Ümit Özdağ'dan yanıt gecikmedi.

SOYLU'YA ÇAĞRI YAPMIŞTI

Özdağ, İçişleri Bakanlığı'nın önüne gideceğini söyledi ve Soylu'ya da orada ol çağrısı yaptı. Özdağ açıklamasında  "Seni yarın İçişleri Bakanlığı'nın önünde bulacağım oğlum! O zaman göreceğiz kim operasyon çocuğu, kim Soros'un çocuğu. Saat 11:00'de. Erkeksen orada bekle" dedi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NA YÜRÜDÜ

Bugün saat 11.00'e yaklaşırken İçişleri Bakanlığı önüne yürüyen Özdağ, polis müdahalesiyle karşılaştı ve bulunduğu yerde basına açıklamalarda bulundu. Burada da Soylu'ya yüklenen Özdağ, "Süleyman senden korkan senin gibi olsun. Sen kriminal bir adamsın. Bu görevin bittiği zaman sen tutuklanacaksın kardeşim. Bunun sen de farkındasın. Sen cumhuriyet tarihinin en büyük kriminalisin. Hadi er mi yaman bey mi yaman? Bundan sonra Süleyman bu iş İkimizden birisi ölene kadar devam edecek. Ya sen özür dilersin milletin önünde ya da bu kavga sonuna kadar devam eder" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞIMLARIYLA PEKER DE DAHİL OLDU

Öte yandan çektiği videolarla Türkiye'nin gündemine oturan ve bulunduğu Birleşik Arap Emirlikler'inde sosyal medya yasağı nedeniyle çekim yapmayı sona erdiren Sedat Peker de Özdağ-Soylu tartışmasına Twitter'dan katıldı. Peker, dün önce Özdağ'ın Soylu'ya 'Soros çocuğu' yanıtını retweetledi.

banner112

Sedat Peker daha sonra ise Özdağ'ın Soylu'ya yaptığı çağrıyı sayfasında paylaştı.

Bugün ise Peker, bir Twitter kullanıcısının "Sedat Peker şu anda kahkaha atıp sigara içerek Twitter'da gezmiyorsa ben de bir b.k bilmiyorum" paylaşımını retweetledi.

Son olarak ise Sedat Peker, Ümit Özdağ'ın "Soylu, sığınmacıları savunmak için “biz de buraya Moğolistan steplerinden geldik” demiş. Sülü, biz mülteci olarak mı geldik? Bizans, bize sığınmacı statüsü mü verdi? Sultan Alpaslan hayatta olsa seni kızılcık sobası İle döverdi.iç işleri Bakanlığı bu cehaleti hak etmiyor" tweetini de sayfasında paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER