Özdemir Bayraktar'ın cenazesinde sürpriz isim!

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar'ın cenaze törenine Bilal Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Nurettin Canikli gibi isimler de katıldı. Cenazeye katılım gösterenler arasında sürpriz bir isim de vardı. Cenazeye katılanlar arasında eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de vardı.

Özdemir Bayraktar'ın cenazesinde sürpriz isim!

Geliştirdiği insansız hava aracı teknolojileriyle tanınan Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar'ın babası, BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar 72 yaşında yaşamını yitirdi.

Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazında Bayraktar'ın oğlu Selçuk Bayraktar "Kıymetli kardeşlerimiz, büyüklerimiz hepinizden Allah razı olsun. O bizim babamızdı, bir taraftan arkadaşımızdı. Aynı zamanda ilham kaynağımızdı, kılavuzumuzdu. En yakın dava ve yol arkadaşımızdı." dedi.

Özdemir Bayraktar'ın cenazesi dün tören ve taziye ziyaretleri için Hadımköy'de yer alan Baykar Milli SİHA/İHA Sistemleri Ar-Ge ve Üretim Tesisi'ne getirildi. 

Fabrikada bulunan cenaze, helallik alınmasının ardından son yolculuğuna uğurlanmak üzere Fatih Camii'ne doğru yola çıkarıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KATILAMADI

Taziyelerin ve fabrikadaki törenin ardından Bayraktar'ın cenazesi Fatih Camii'ne getirildi. Bayraktar için öğle vakti burada cenaze töreni düzenlendi.

banner112
Cenazeye çok sayıda siyasi isim katıldı. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika gezisi nedeniyle cenazeye katılamadı. Onun adına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bayraktar için bir konuşma gerçekleştirdi.

Törene katılan diğer isimler arasında Bilal Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gibi isimler vardı.

Cenazede eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de hazır bulundu.

Cenaze namazı sonrası Abdullah Gül, duygusal bir mesaj da paylaştı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gül, "Özdemir Bayraktar’a Allah rahmet eylesin. Kendisiyle uzun yıllara dayalı bir dostluğumuz vardı. 2013 yılında Çankaya’da oğullarıyla birlikte İHA projelerine dair bana brifing vermiş ve destek talebinde bulunmuştu. Akabinde kendilerini TSK komuta kademesiyle buluşturmuştum. O günkü projelerin gerçekleştiğini ve vatan savunmasında kullanıldığını görmekten gurur duyuyorum. Mekanı cennet olsun. Türk siyasetinin önemli simalarından ve Milli Görüş Hareketinin sembol isimlerinden Oğuzhan Asiltürk Bey’in vefatından derin bir teessür duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilerim. " dedi.

Özdemir Bayraktar'ın cenazesinde sürpriz isim! Cenazeye katılan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sosyal medyadan paylaşım da yaptı - Sayfa:11

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER