Özgür Özel saldırı sonrası açıklama yaptı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz'un yumruklu saldırısı sonrası Meclis'te açıklama yaptı.

Özgür Özel saldırı sonrası açıklama yaptı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in açıklamaları şöyle:

-Dün, bir oy vermek için sosyal mesafeye nasıl uyulması gerektiğini gösterdik. Kabine giren arkadaşlarımız da bu kabinde niye yok diye düşündüler. Kimi beş kimi sekiz kimi 10 dakika düşündü. 

Oylama da 4 saat sürdü. AK Partili MHP'li arkadaşlar sıkılmış.-Siz bütün aileyi siyaset parantezine alarak iyi iş yapan biri varsa onu da damat parantezine alıyorsunuz.

İş aramaktan yılanları işsiz sayısından düşerek işsizliği nasıl azaltıyorsunuz? Geniş tabanlı işsizlik; iş aramaktan vazgeçenler, işini değiştirenler... 

Milletten kaçış yok, er ya da geç o sandık gelecek bu zulüm rejimi o sandık ile gidecek.

Meclis'te saldırı

Meclis'te verilen ara sırasında komisyon sırasının önünden geçerken komisyon başkanın yanındaki MHP'li bir söz sarf etti ben de döndüm. O sırada da tam arkamdan bir saldırı oldu. İçişleri Komisyonu Başkanı Manisa'da kamu görevi yapmış valilik yapmış çok değerli bir isim. Ben kendisinden razıyım. Gidin, Özgür Özel'in yüzü size dönükken Özgür Özel'e saldırı oldu mu olmadı mı diye sorun. AKP'nin İçişleri Komisyonu Başkanı ile göz gözeyken ve yanındaki MHP'liyi sakinleştiriyor iken saldırı oldu. Arkadan saldırmayı, MHP'liler kendilerine yakıştırmıyor olabilirler. Çünkü dün, o saldırı yapıldığı sırada MHP'lilerin kendi içlerinde bizim töremizde bu yok dediklerini duyduk. Kaynak: CHP'li Özgür Özel'den Meclis'teki saldırıya ilişkin açıklama 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2020, 13:58
YORUM EKLE