Özgür Özel’den Erdoğan’a... '19 yıldır Tayyip Bey'e çalışan prompter, artık bize çalışıyor'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Özgür Özel’den Erdoğan’a... '19 yıldır Tayyip Bey'e çalışan prompter, artık bize çalışıyor'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında AKP iktifarını eleştirdi. 

Özgür Özel, Pandora Belgelerine ve öğrencilerin yurt sorununa dikkat çekti. 

Özgür Özel'in açıklamaları şöyle oldu:

Haramilerin saltanatını yıkacağız.

Sen diyorsun diye gençler kindar olmazlar. Gençlere konuşurken muazzam cümleler kuruyor. 

19 yıldır Tayyip Bey'e çalışan prompter, artık bize çalışıyor. Biz yazdıramazdık cümleleri. 

Özetle Tayyip Bey, üniversitelere bütçeyi bulun daha iyi hizmet verin diyor. 

1863'ten beri geleneği olan Boğaziçi'ne zorla Melih Bulu'yu dayadınız. 6 ay kaybetti. Yine öğrencilerin ve akademisyenlerin olmaz dediği rektör yardımcısını atadınız. 

Asgari ücrete kıyasla yüzde 25 olan burs yüzde 23'e düşmüş. Eskiyle bugünü karşılaştırırken çeyrek altın hesabı yaparlardı. 650 lira verdiğin burs çeyrek altın hesabıyla 1367 lira olacaktı. 

Yurt kapasitesi tartışması var. AK Parti geldiğinde üniversite kazanan öğrenciden 9.7'sine yurt sağlayabiliyorduk. Şimdi 8.3'ünün yurdu var. Hesap bu kadar basit. Üniversite öğrencilerinin yüzde 15'i İstanbul'da. Yurdun 3.5'i İstanbul'da.

Yurtsuzum diyen öğrenciye teröristsin diyemezsin. 

Tayyip Bey, pazar günü Tarım Kredi Kooperati'nin Üsküdar'daki marketine giderek alışveriş yaptı. Gitti iki alışveriş arabesi doldurdu, dedi ki fiyatlar uygun dedi. Kendisinden asgari ücretten kirayı, elektriği, suyu düşmesini, 1002 lira ile sepeti doldurmasını istiyorum. Millete havale ediyorum. 

Bölücü barbunya, alçak nohut birliğimize beraberliğimize kast ediyor demiştik. Sorumlulun sivri biber olduğunu millet bilsin demiştik. Bahçeli tavsiyemizi tuttu. "Bölücü kebapçıların işsizlikte payı var." dedi. Mizah diye çağrı yapmıştı, ben bazı çağrıları yaparken dikkate alınacağını düşünüp susacağım.

Pandora Belgeleri çıktı. Bunlardan biri Çalık, öbürü Rönesans, Saray'ın müteahhidi. Kurumlar vergisi yüzde 2 olan Malta'da şirket kurmuşlar. Tam yasadaki gibi. Biz de bunlardan vergi alamıyoruz. Vergi cennetine transfer ettiği için paraları. Erdoğan çıksa bunlardan alacağız dese mu milletin bir kaybı yok. Daha 218 şirket gelecek liste yayınlanmadı diye. Binali Yıldırım'ın oğlu yüzde 30 değil 2 vergi veriyor. O yüzden yayınlanmyor. 

YORUM EKLE