Paramızın pul olduğunun kanıtı...

Eski bankacı akademisyen Prof. Dr. Şenol Babuşçu, enflasyondaki artışın ardından 500'lük banknotlar ve 5 TL madeni para basımı için hazırlıkların başladığını duyurdu.

Paramızın pul olduğunun kanıtı...

Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı ve akademisyen Prof. Dr. Şenol Babuşçu, Merkez Bankası’nın 500’lük banknotlar ve 5 TL madeni para için hazırlıklara başladığını duyurdu.

Hâlihazırdaki en büyük banknot 200 Türk Lirasını enflasyon canavarı pula çevirdi. Daha yüksek meblağlı banknot ihtiyacı hasıl olunca Merkez Bankası harekete geçti. Gelişmeyi eski bankacı Babuşçu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “500’lük banknotlar ve 5 TL madeni paralar için hazırlıklar başladı….” şeklinde duyurdu.

banner112
Daha öncede 500’luk banknot basımı için Merkez Bankası’nda çok gizli hazırlık yapıldı ekonomi yazarı Turhan Bozkurt tarafından gündeme getirmişti. Daha sonra 500’lük banknot basımının bir süre askıya alındığı açıklanmıştı.

Daha önce Nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen 500’luk banknotların ne zaman basılacağı bilinmiyor.  500 TL’nin arkasında kimin resminin olacağı, rengin ne olacağı ve arka yüzünden kimin resmin yer alacağı bilinmiyor.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER