Personellerine çöpten çıkarttırdı! 'Müşteri tabağına elini bile sürmüyor, niye çöpe atalım?'

Kadıköy'de faaliyet gösteren bir tantunicide kaydedilen görüntülerde işletme sahibinin personellere artık yiyeceklerden kalan biberleri ve etleri toplattığı görüldü. Görüntülerde mekanın işletmecisinin, ''Müşteri tabağına elini bile sürmüyor, ısırmıyor, niye çöpe atalım? Yıkayıp koyacağız'' dediği duyuldu.

Personellerine çöpten çıkarttırdı! 'Müşteri tabağına elini bile sürmüyor, niye çöpe atalım?'

İstanbul Kadıköy'de, bir tantunicide kaydedildiği belirtilen görüntülerde işletme sahibi tarafından çöpe atılan biberlerin tekrar yenilmek üzere çalışan işçilere toplatıldığı görüldü.

Çalışanların tek tek biberleri ayıkladığı sırada işletme sahibinin ''İsraf oluyor, bunlar ısırılmamış bile, tekrar yıkatacağız. Niye çöpe atalım?'' diye ikazda bulunması dikkat çekti.

Görüntülerde, işletme sahibi tarafından çalışanların hem azarlandığı hem de çöpe atılan biberleri tek tek ayıkladığı görülüyor. Görüntülerde mekanın işletmecisi, ''Müşteri tabağına elini bile sürmüyor, ısırmıyor, niye çöpe atalım? Yıkayıp koyacağız'' dediği görülüyor.

"HAFTALIK İZİNLER İPTAL"

İşletmeci, personeline ise, ''Burayı kendi yeriniz gibi görmediğiniz müddetçe ensenizdeyim. Haftalık izinlerinizi de iptal ediyorum'' şeklinde seslendiği duyuluyor. Görüntünün işletme sahibi tarafından diğer şubelere gönderildiği öğrenildi. Gelen şikayetler sonrasında zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Görüntüler sonrası Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili inceleme başlatıldı. Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri ürünlerden numune topladı.

"YERE DÜŞÜYORSA YIKAYIN KARDEŞİM"

İşletme sahibinin kaydettiği ses kayıtlarında ise "Müşteri elini sürmüyor, ağzıyla ısırmıyor, tabakta kalıyor. Bunda kötü bir şey yok yıkayacağız koyacağız, niye çöpe atalım yazıktır günahtır. Yere düşen etleri de geri koyun yazıktır günahtır. Et altın değerinde. Eti bulamıyoruz arkadaşlar yere düşüyorsa yıkayın kardeşim"  ifadelerini kullanıyor

"SADECE GÖSTERMEK İÇİN ÇEKMİŞ" 

Görüntülerin çekildiği tantunicide çalışan tantuni ustası, "Biz yıkayıp koymuyoruz geri. Biz zaten 3 tane tabaklara bırakıyoruz. Patronumuz demiş ki aslında 'Fazladan bırakmayın ziyan oluyor' bazı arkadaşlar 6-7 tane bırakıyorlar onun için söylemiştir. Çöpten toplamak yok. Personele göstermek için çekmiş videoyu" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER