Pınar Gültekin davasında duruşma ertelendi

Muğla’da işkence edilip öldürülen Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın, ek iddianameyle birlikte dosyaya sanık sıfatıyla müdahil olan annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, iş ortağı Şükrü Gökhan Orhan ve boşandığı eşi Eda Karagün Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Mahkeme Cemal Metin Avcı’nın tutukluluğunun devamına karar verirken duruşma 1 Kasım saat 14.00’e ertelendi.

Pınar Gültekin davasında duruşma ertelendi

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ek iddianamede Cemal Metin Avcı’nın bazı yakınlarının, suç delillerini yok edip gizlediklerine dair haklarında yeterli şüphe bulunduğuna kanaat getirilerek ayrı ayrı cezalandırılmaları talep edildi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sanıklar haklarında hazırlanan iddianamenin Avcı’nın yargılandığı dosyayla birleştirilmesine karar verildi. Böylece dosyada sanık sayısı 6’ya çıkmış oldu. Mahkemeye heyetince, 4 sanığın çapraz sorgu ile savunmalarının alınmasına karar verildi.

Ayrıca Gültekin’in telefonunun şifresinin kırılması için ABD’de bulunan üreticiye yazılan müzekkerenin sonucu da bekleniyor.

“SUÇA İŞTİRAK EDEN KİŞİLERİN CEZA ALMASINI İSTİYORUZ”

Duruşma öncesi adliye önünde açıklama yapan öldürülen Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, başından beri sürecin içinde başka faillerin de olduğunu ifade etti. Bütün hukuki yollara başvurduklarını belirten Gültekin, ek iddianameyle yargılamanın da önemli ölçüde genişlediğini, bundan sonra da hukuki surecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını kaydetti.

banner112
Dosyanın bugün birleşeceğini umut ettiklerini dile getiren Gültekin, “Sanığın yakınları için hazırlanan ek iddianamenin bugün dava dosyası ile birleştirilmesini bekliyoruz. Suça iştirak eden tüm kişilerin ceza almasını istiyoruz.” dedi.

“BANA KATİL DİYORLAR”

Cemal Metin Avcı’nın ifadesi, can güvenliği olmadığı gerekçesiyle cezaevinden SEGBİS ile alınmaya başlandı. Adliye dışında sloganlarla adalet talep eden kadınların sesinden rahatsız olan Avcı, kendisine katil dedikleri gerekçesiyle pencerenin kapatılmasını istedi.

DAVA ERTELENDİ

Mahkeme, sanık Cemal Metin Avcı’nın tutukluluk halinin devamına, diğer faillerin ise “kaçma şüphesi olmadığı” gerekçesiyle serbest kalmalarına karar verdi. Duruşmayı 1 Kasım’a erteledi.

GÜLTEKİN'İN ANNESİ FENALAŞTI

Ayrıca Pınar Gültekin Davası isimli hesap ''Pınar Gültekin’in annesi “hepiniz katilsiniz” diyerek salonu terk ettikten sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldı'' paylaşımında bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER