Pınar Gültekin'i katleden Cemal Metin Avcı için haksız tahrik indirimi!

Pınar Gültekin'i vahşice katleden Cemal Metin Avcı'nın cezası haksız tahrikle 23 yıla indirildi. Avcı, Pınar'ı bağ evinde öldürdüğünü, cansız bedenini yaktıktan sonra varille Gülağzı mevkisindeki ormanlık alana attığını itiraf etmiş ve tutuklanmıştı.

Pınar Gültekin'i katleden Cemal Metin Avcı için haksız tahrik indirimi!

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık Cemal Metin Avcı hakkında 13. duruşmada karar verildi. Davanın 13. duruşması Muğla 3. ağır ceza mahkemesinde görüldü.

Suça iştirakle yargılanan kardeşi Mertcan Avcı için de aynı ceza talep edildi. Daha önceki duruşmalarda Avcı'nın annesi, babası, iş ortağı ve eski eşine “suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” iddiaları yöneltilmişti. 13'üncü duruşmada 6 sanık son sözlerini söyledi.

Sanık Cemal Metin Avcı, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Cemal Metin Avcı isimli erkeğe verilen müebbet hapis cezası haksız tahrikle 23 yıla indirildi.

GÜLTEKİN AİLESİNİN AVUKATI: BUGÜN BURADA HUKUK ÖLDÜ

Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, "Hukuk bugün ölmüştür. Burada bugün adalet öldü. Bu caniye bugün haksız tahrik uygulandı. Bu gibi kararlar kadın katillerini meşrulaştırıyor" dedi.

NE OLMUŞTU?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi Pınar Gültekin 16 Temmuz 2020’de kayboldu. Cinayetle 21 Temmuz 2020’de gözaltına alınan Cemal Metin Avcı, Pınar’ı boğarak öldürdüğünü, cesedini bağ evindeki varile koyup yaktığını, üzerine de beton döktüğünü söyledi. Avcı’nın gösterdiği yerde, Pınar’ın yanmış cesedine ulaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2022, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER