Polis kağıt toplayıcıların deposunu bastı: 2 gözaltı

İstanbul Esenkent'te polis ve zabıta ekipleri kağıt işçilerinin depolarına baskın düzenlendi. Yapılan baskında bir atık kağıt deposunun yakıldığı ve 2 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Polis kağıt toplayıcıların deposunu bastı: 2 gözaltı

Artıhaber'den Yağmur Kaya'nın aktardığına göre, İstanbul Esenkent'te polis ve zabıta ekipleri depolara baskın düzenlediği ve bir atık kağıt deposunun da yakıldığı bildirildi.

İşçilerden edilen bilgiye göre, sabah saatlerinde düzenlenen baskında iki kağıt işçisinin ise gözaltına alındığı belirtildi. 

İşçilerden Mahmut Aytar, depoda bulunan kağıt, plastik malzemelere el konulduğunu söyledi.

Polis, işçilere plastik mermi ve biber gazıyla müdahale etti.

Baskın sırasında kağıt toplayıcılarının, kağıtların bulunduğu barakaları ateşe verdiği ve polise taş attığı, atılan taşlar sonucu bazı polis araçlarının camlarında kırık olduğu aktarıldı.

İstanbul Valiliği'nin kararıyla geçtiğimiz günlerde Ümraniye ve Bakırköy de 100'e yakın atık toplama depolarına zabıtalar tarafından baskın düzenlenmiş, yapılan bu baskınlarda 240 kağıt toplayıcısına da cezai işlem uygulamıştı.

Yine İstanbul Bahçelievler ilçesinde bulunan depolara kolluk ve zabıta ekipleri tarafından baskın düzenlenmiş, depoda bulunan malzemelere el konulmuştu.

YORUM EKLE