Polise 'şerefsiz' diyen AKP'li Yılmaz, TBMM'de görevini yapmıyor

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın üç yıldır kanun teklifi ve önerge vermediği ortaya çıktı.

Polise 'şerefsiz' diyen AKP'li Yılmaz, TBMM'de görevini yapmıyor

Seçim bölgesi Mersin’de, aracını durduran trafik polisine ettiği hakaretler, sosyal medya üzerinden paylaşılan videolarla ortaya çıkan AKP’li Zeynep Gül Yılmaz’ın TBMM karnesi “kırık.” Yılmaz, Meclis’e yasama faaliyetleri için katılmıyor.

Birgün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre; oylamalar dışında aktif görev yapmayan Yılmaz, bu yıl TBMM Genel Kurulu’ndaki yaptığı tek konuşmada kullandığı “Kanırta kanırta” sözleriyle tanınıyor.

Trafik kontrolü yapan polis memuruna yönelik tavrı ve küfür içeren sözleri ile gündeme gelen AKP’li Yılmaz, 2018 yılında göreve başladığı TBMM’de bugüne kadar hiç kanun teklifi hazırlamadı.

Hiçbir konuda soru, genel görüşme ve araştırma önergesi de bulunmayan Yılmaz, komisyonlarda da bu yıl hiç söz almadı. Anayasa Komisyonu Katip Üyesi olan Yılmaz, üç yılda ise sadece altı kez komisyon toplantılarında söz aldı.

İlk konuşmasını 12 Ekim 2019’da yapan Yılmaz, son konuşmasını ise 3 Kasım 2020’de Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirdi.

AKP’nin hukukçu isimleri arasında yer alan Zeynep Gül Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda ise daha da pasif. İlk imza sahibi olduğu hiçbir kanun teklifi bulunmayan ve kanunlarla ilgili tartışmalara da katılmayan Yılmaz, Genel Kurul’da bu yıl sadece bir kez söz aldı.

HDP’li Rıdvan Turan’ın Mersinli seçmenler hakkında söylediklerine karşı çıkan Yılmaz, kendisine ayrılan kısa sürede yine tartışma çıkardı. Yılmaz, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, şu sözleri kullandı:

“Mahalle mahalle, sokak sokak, karış karış dolaşıp vatandaşa dokunuyor, derdini dinliyoruz. Siz Mezitli'den öteye, batıya geçebildiniz mi bugüne kadar? Merkez ilçelerde bile yoksunuz. Geçen hafta Kiremithane Mahallesi cumartesi pazarını ziyaret ettim. Size oy veren seçmen diyor ki, ‘Oy verdik, bir daha göremedik.’

Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da köşe başlarını tuttuğunuz Büyükşehri de alacağız. Çırpınışlarınız boşuna, vatandaş gerçek yüzünüzü gördü artık.” Polis ekiplerine dönük hakaretleri belgelenen AKP’li Yılmaz, kendisini savundu.

Polislerin maskesiz olduğunu ve yasalara aykırı hareketler sergilediklerini öne sürdü.Tepkilerin ardından Gül Yılmaz katıldığı programda "milletimizden özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2021, 10:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haramzadeler
Haramzadeler - 3 hafta Önce

ihale takip etmekden zaman bulamiyordur . 2023 den sonra kanirta kanirta hesap sorulacak!

KRİTİK
KRİTİK - 3 hafta Önce

İki haftadır Türkiyenin gündemi beş para etmez bir konu ile yoğun meşgul ediliyor. Özellikle muhalif medya sürekli bununla meşgul. Mevzu milletvekiline vurmak olunca toplumsal alıcılıkta var atış serbest oluyor. Asıl polisi açığa alan Vali ve Bakana hiç ses edilmiyor. Asıl onların üzerine gidilmesi gerekirken vurun abalıya yapılıyor. Halbuki muhalefetin gündeme alacağı daha önemli konular var. Mesala iki toplu sözleşme süreci yaşandı es geçildi. Fetö/AKP Görüşmeleri var etkin incelenmiyor. Vs vs... Meclis mi varki vekiller kanun teklifi versin yada konuşsun. Yada başka hangi AKP/MHP Vekilinin kanun teklifi verme yetkisi var.

Vatandas in sesi
Vatandas in sesi - 3 hafta Önce

Bu millet sana secimlerden sonra kanirta kanirta hesap soracak