Polisten DEVA'lı milletvekiline skandal sözler: Adam gibi konuş. Ağızlara bak milletvekiliymiş

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, polisin Somalililerin restoranlarına yönelik "ırkçı tutum" içinde olduğunu belirterek tepki gösterdi. Polis ile Yeneroğlu arasında yaşanan tartışmada polis, "Senin gibi tiplere belli ne olduğu, ahlaksız sensin lan, adam gibi konuş, ağızlara bak milletvekiliymiş" sözlerini sarf etti.

Polisten DEVA'lı milletvekiline skandal sözler: Adam gibi konuş. Ağızlara bak milletvekiliymiş

Ankara Kızılay’da Somalilerin restoranları uzun süredir polis baskısı altında. Polisin, "Sizi burada istemiyoruz, sınır dışı edeceğiz" diyerek gözaltına aldığı restoran işletmecilerinin bazıları dükkanlarını kapattı.

Polisin baskılarını Meclis’te de gündeme getiren DEVA İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, bugün Kızılay’da tabelası yeniden asılacak olan Somali mutfağına ait ‘Saab Restoran’ın açılışına katıldı.

Çok sayıda polis restoranın açılışı öncesi sokakta önlem aldı. Açılış sırasında polisler ile Yeneroğlu arasında tartışma yaşanırken, Yeneroğlu polislerin tutumuna tepki gösterdi.

POLİSTEN ÇİRKİN SÖZLER

Görevli bir polis ile Yeneroğlu arasında yaşanan tartışmaya polisin çirkin sözleri damga vurdu. Kameralara yansıyan tartışmada polis memurunun "Senin gibi tiplere belli ne olduğu, ahlaksız sensin lan, adam gibi konuş, ağızlara bak milletvekiliymiş" dediği görüldü.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2022, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER