Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 'terörist' suçlamasına öyle bir yanıt verdi ki...

Yeni Akit ve Mehmet Barlas'ın hedef gösterdiği, 'terörist' olmakla suçlanan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Ceyhan, "DNA analizime göre soyum Orta Asya'dan geliyor ve bir imamın torunuyum. En çok güldüren iddianız olan terörist sözüne gelince askerliğim boyunca taşıdığım piyade tüfeğim dışında tek silahım steteskobum" diyerek yanıt verdi.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 'terörist' suçlamasına öyle bir yanıt verdi ki...

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı başkanlığı ile Enfeksiyon Hastalıkları Derneği ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Derneği başkanlığını yürüten Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a karşı sosyal medyada kampanya başlatıldı. Ceyhan hakkında önce suç duyurusunda bulunuldu. Noel Baba Derneği Başkanı ve 5GVirusNews Platformu Sözcüsü Muammer Karabulut, Antalya Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Mehmet Barlas ise, "Mehmet Ceyhan hakkında terörden suç duyurusunda bulunulmuş. Fazlasıyla müstahak. Bir doktor düşünün kendiyle aynı şeyi söylemiyor diye başka doktora yani Karatay’a suç duyurusunda bulunuyor. Bu canlı bir de bilim adamı diye tv tv dolaşıyor ve terör saçıyor" diyerek lince destek verdi.

Suç duyurusuyla birlikte sosyal medyada da “Mehmet Ceyhan Tutuklansın” etiketiyle paylaşımlar yapıldı.

Yeni Akit gazetesi sosyal medyada başlatılan kampanyayı “Mason uzantısı Rotary Kulübü’nden aldığı ödülü gururla paylaşan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs sürecinde yaptığı çelişkili açıklamaları sebebi ile kamuoyunun tepkisi çekmişti. Sosyal medyada bugün, ‘Mehmet Ceyhan tutuklansın’ çağrısı yapıldı” ifadeleriyle haberleştirdi.

"TEK SİLAHIM STETESKOBUM"

Ceyhan bu iddialara sosyal medyadan çok konuşulacak bir yanıt verdi. Ceyhan, " Ceyhan, "DNA analizime göre soyum Orta Asya'dan geliyor ve bir imamın torunuyum. En çok güldüren iddianız olan terörist sözüne gelince askerliğim boyunca taşıdığım piyade tüfeğim dışında tek silahım steteskobum" ifadelerini kullandı.

İşte Ceyhan'ın o açıklaması:


 

YORUM EKLE