Rauf Denktaş'ın danışmanı isyan etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın danışmanlarından Sabahattin İsmail, KKTC'de Türkiye karşıtı eylemlere isyan etti. "Ne yazık ki bol hain çıkaran bir milletiz" diyen İsmail, "Siz işgal görmediniz. İşgal olsaydı, Türk bayrağının gölgesinde Anavatan Elçiliği önünde bu nefreti kusamazdınız. İşgal görmek isterseniz Ukrayna'ya bakın ve yaptığınızdan utanın!" ifadelerini kullandı. Türkiye karşıtı protestolara Kıbrıslı Türkler de eylemlerle tepkilerini gösterdi.

Rauf Denktaş'ın danışmanı isyan etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bazı siyasi partiler ve STK'lar Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği önünde, Türkiye'yi işgalci olmakla suçlamıştı.

ÜLKE AYAĞA KALKTI

Türkiye karşıtı eylem KKTC'yi ayağa kaldırdı. Birçok kesimden eyleme tepki gösterildi. Türkiye karşı protestolara eylemlerle cevap verildi. En sert tepkilerden biri Rauf Denktaş’ın danışmanlarından Sabahattin İsmail geldi. İsmail eylemlere karşı çok sert bir yazı kaleme aldı.

"BİZ ANAVATANA SONUNA KADAR BAĞLIYIZ"

Türkiye Lefkoşa Büyükelçiliği önünde toplanan MDP başkan ve üyeleri, ellerinde Türkiye, KKTC ve Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) bayraklarıyla eylem yaptı. Eylemde Türkiye karşı protestolara tepki gösterildi.


MDP'liler, Türkiye ve KKTC lehine sloganlar atıp, açıklama yaparken, bir süre önce elçilik önünde Türkiye aleyhinde pankart açanlara tepki gösterdi.

Eylemde bir konuşma yapan Başkan Buray Büsküvütcü, açılan pankartların Kıbrıs Türk halkının görüşlerini yansıtmadığını, Kıbrıs Türklerinin sonuna kadar anavatanına bağlı olduklarını söyledi.

"İŞGALCİ GÖRMEK İSTEYENLER İNGİLTERE VE YUNANİSTAN'A BAKSIN"

Büsküvütcü, Kıbrıs’ta işgalci görmek isteyenlerin İngilizlere ve Yunanistan’a bakmasının doğru olacağını da ifade etti. 

İSMAİL: 5 KOL FAALİYETİ

Rauf Denktaş’ın danışmanlarından Sabahattin İsmail, Türkiye aleyhinde KKTC'de eylem yapan siyasi parti ve STK'ları topa tuttu. İsmail yazısında çarpıcı ifadeler kullandı.

İşte İsmail'in sosyal medyada gündem olan o yazısı:

NE YAZIK Kİ BOL HAİN ÇIKARAN BİR MİLLETİZ!
Sanmayın ki Türk ulusuna ihanet eden Türk düşmanları  sadece Türkiye'de var!
Toplam oyları yüzde 3 olan, bazıları hiç seçime katılmayan Rum ve AB'ın gözdesi sözde solcu Meclis dışındaki 4 işbirlikçi tabela particiği, 18 Mayıs'ta 15 kişiyle Anavatan Büyükelçiliği önünde bir ihanet eylemi gerçekleştirdi. Kıbrıs Türk Halkı bu 5. Kol eylemine katılan Rum sevici işbirlikçilere karşı büyük tepki gösterdi.
Gazetelerde ve sosyal medyada 5. Kolcuları yerden yere vuran binlerce yorum yazılırken, büyük Sivil Toplum örgütleri de sert tepki gösterdiler.
POLİS SEYİRCİ
Ancak ne yazık ki polis
 " yetkisi yokmuş!!" diye, Rum zihniyeti ile yazılan o pankartlara el koymadı.
 Oysa geçmişte polis hem bu türden pankartlara el koyardı, hem de güvenlik açısından Büyükelçilik önünde bu türden eylemlere izin vermezdi.
Polis komutanı Ahmet Soyalan'ın bu konuda halkı tatmin edici bir izahatta bulunması gerekir.
Bu bağlamda 9 ay önce Anavatanı, ismini verdiği 7 kişiyi öldürmekle suçlayan Serhat İncirli aleyhinde bir gurup arkadaşla yaptığımız suç duyurusu konusunun da bugüne kadar sonuçlandırılmadığını, şikayetimizin zamana yayılarak unutturulmak ve yok edilmek istendiğini görüyoruz. 
Gazeteci maskesi arkasına saklanarak gece gündüz Anavatana ve KKTC'ye saldıran malum bir kişinin söz konusu olduğu bazı davalarda özellikle kollandığı konusunda da şu an yazmak istemediğim başka ciddi gözlemlerim de var. 
Bu konular hakkında da tatmin edici izahlar istemekteyiz
Şimdilik sadece uyumadığımızı ve unutturmayacağımızı belirtmekle yetineyim
Polis Komutanı Sn Ahmet Soyalan ilgilenirse bizzat görüşüp tek tek somut örneklerle anlatabilirim.

banner112
Bu bağlamda Hükümetin de süratle Polis Yetki ve Selahiyetleri Yasasını düzenlemesini, Devleti koruyucu yasaları ivedilikle çıkarmasını ve devlete yönelik suçları kovuşturacak CUMHURİYET SAVCILIĞI kurmak için gerekli yasaları çıkarmasını bekliyoruz.
İŞGAL OLSAYDI!
Tekrar Elçilik önündeki hain eyleme dönecek olursak, fotoğraflarda da görüldüğü gibi Türk Bayrağının gölgesi, ondan nefret eden Rum sevicilere de yetiyor. Bayrağımızın gölgesinde ve polisin gözü önünde özgürce Ruma hızmet ediyorlar!
5. KOL'un havlaması KKTC kervanını yolundan döndüremez.
İtler ürüyecek, kervan yoluna devam edecek
Bu devlet, bu vatan bir avuç 5. Kol mensubunun  değil, bu vatanın her karış toprağını kanı ile sulayan şehitlerin ve  11 yıl boyunca dağlarda, mevzilerde Ruma karşı direnen gazilerindir.
TMT'cilerin, Mücahitlerin ve Mehmetçiklerindir. 
O nedenle defolması gereken, 100 yıldır her kahrımızı çeken Anavatan değil, siz bir avuç işbirlikçi Rum sevicisiniz.
Kapılar açık, Güneye DEFOLUN!
Siz işgal görmediniz.
İşgal olsaydı, Türk bayrağının gölgesinde Anavatan Elçiliği önünde bu nefreti kusamazdınız.
İşgal görmek isterseniz Ukrayna'ya bakın ve yaptığınızdan utanın!
Çatlasanız da, patlasanız da, KKTC bir TÜRK yurdudur. Herşeyimizi borçlu olduğumuz Anavatan hep buradadır, burada kalacaktır
SONSUZA DEK KKTC, SONSUZA DEK TÜRKİYE! 
YOLUMUZ TÜRKİYE'NİN YOLUDUR!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER