'Recep Tayyip ismini değiştiremiyor' iddialarına ilişkin Valilikten açıklama

Çankırı'da oğlunun adını 'Recep Tayyip' koyan bir vatandaşın pişman olup ismi değiştirmek istediği ama memurların sürgün korkusuyla işlemi gerçekleştirmediği haberlerine ilişkin Çankırı Valisi bir açıklama yaptı.

'Recep Tayyip ismini değiştiremiyor' iddialarına ilişkin Valilikten açıklama

CHP; genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, parti meclisi ve yüksek disiplin kurulu üyelerinden oluşan 40 kişilik heyetin Çankırı ziyareti rapor haline getirilmiş, hazırlanan rapor CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulmuştu. 

Raporda yer alan görüşler dikkat çekmiş, bir vatandaşın 'Recep Tayyip' ismini koyduğu oğlunun adını değiştiremediği raporda yer almıtı.

Raporda,  ''Recep Tayyip adını koymuştum. O zaman AK Partiliydim. Şimdi pişmanım. Oğlumun adını değiştirmek istiyorum ama memurlar, “Biz bu ismi değiştirsek tayinimizi çıkarırlar, o nedenle değiştiremeyiz” diyorlar. Oğlumun adını bile bu dönemde değiştiremiyorum'' ifadelerine yer verilmişti.

ÇANKIRI VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Söz konusu durumunda ortaya çıkmasının ardından Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. 

Ayaz haberleri yalanlarken; ''Bugün bazı basın/yayın organlarında yer alan, il nüfus müdürlüğümüze oğlunun ismini değiştirmek amacıyla müracaat eden bir vatandaşımızın talebinin farklı gerekçeler ileri sürülerek yerine getirilmediği iddiası tamamen gerçek dışı olup detaylı açıklama bilahare yapılacaktır'' ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE